گذری بر زندگانی شهید علی اکبر داورزنی از شهیدان ترور

 

نماز اول وقت و احترام ویژه به بزرگترها از خصلت های بارز این شهید بزرگوار بود. ایام محرم خادم الحسین (ع) می شد و تکیه روستا را به رسم ادب اداره می کرد.

در سال ۱۳۳۸ در روستای داورزن دیده به جهان گشود. خانواده ای مذهبی و کشاورز او را چون درختان کویری آزاده و استوار ساخته بود . تا کلاس پنجم ابتدایی را درروستا مشغول به تحصیل علم بود و پس از پایان دوره ی ابتدایی با توجه به اینکه روستا فاقد مدرسه راهنمایی بود درس از تحصیل کشیده و به تهذیب نفس و کشاورزی مشغول شد . نماز اول وقت و احترام ویژه به بزرگترها از خصلت های بارز این شهید بزرگوار بود . ایام محرم خادم الحسین (ع) می شد و تکیه روستا را به رسم ادب اداره می کرد .

مادر ایشان می فرمایند در زمان تولد ایشان به سالار شهیدان اباعبدا… الحسین (ع) متوسل شدم تا مرا فرزندی نیکو عطا کند که خادم خیمه ولایت باشد و به راستی که لباس خدمت را با شراب شهادت به نهایت رساند .

در خرداد ماه سفری به شیراز داشتیم که قرار شد علی اکبر و پسر عمه اش بعد از چند روز به ما ملحق شوند . وقتی عازم شیراز شده بودند هنگام نماز به تهران می رسند . ایشان به نماز اول وقت توجه خاصی داشت . برای اقامه نماز جماعت به مسجد امام تهران مشرف شدند بر اثر انفجار بمب در مسجد نماز عشق را به سلام شهادت تکبیر گفتند .

روز تشییع جنازه با توجه به اینکه از تهران بدن مطهر ایشان را آورده بودند مردم تا روستای کاهک به استقبال رفتند و پیکر مطهر شهید را بر دستهای خود تا زادگاهش بدرقه کردند.

منبع:کانون هابیلیان