دکتر محمدرضا داورنیا

یادی از دکتر محمدرضا داورنیا

در یکی از روزهای پرطلاطم سال ۱۳۱۲ هجری شمسی کودکی در کاشمر بدنیا آمد که از گریه های او لبخند شادی بر لبان اطرافیان نشست.

ولی الله که ریاست اداره ثبت اسناد کاشمر را برعهده داشت و همه برای صدور اسناد واملاک خویش به وی مراجعه می کردند حال باید خود بدنبال ثبت یک سند مهم به ثبت احوال برود و کودک خود را شناسنامه دار نماید .

محمدرضا از اوان کودکی بسیار باهوش بود .وی با فراستی که داشت توانست با تلاش در رشته پزشکی قبول و ادامه تحصیل دهد

حال تحصیل تمام شده بود و دکتر توانسته بود ریاست بهداری شهرستانهای کاشمر وطبس را برعهده گیرد و از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۴۶ به مدت ۸ سال در این مسند خدمت نماید.

وی با علاقه وافری که به تحصیل داشت برای گرفتن تخصص به انگلستان سفر کرد و در سال ۱۳۵۲ به عنوان یک روماتولوژی متخصص وارد ایران شد .

باتوجه به نیاز کشور و علاقه وافر وی به  اهل بیت و امام هشتم (ع) توانست اولین مرکز توانبخشی و فیزیوتراپی را با نام بوعلی در مشهد تاسیس و راه اندازی نماید.

وی بمدت چندین سال نیز در آسایشگاه معلولین فیاض بخش مشهد مشغول به خدمت بود.

او با توجه به اصل ونسب خود هیچگاه دیار پدران خویش را از یاد نبرد هر ساله به مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست داورزن کمکهای چشمگیری مینمودهمچنین این علاقه وتعصب به منطقه منجر شد تا در سال ۱۳۸۶ سه ماه قبل از فوت کلیه لوازم فیزیوتراپی و مطبشان را به بهداری شهر داورزن اهدا نماید.

در تاریخ ۲۸/۶/۱۳۸۶ بود که این مرد دانشمند و فاضل پس از عمری پربرکت وخدمت به مردم در سن ۷۴ سال عمر پربرکت  بعلت سرطان چشم از جهان فرو بست. یادشان گرامی وروحشان شاد

با تشکر از فرزند ایشان آقای شاهین داورنیا که این اطلاعات را در اختیار سایت قرار دادند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.