امامزادگان داورزن غرق اندوه وماتم شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری “سلام الله علیها” مردم شهرستان داورزن در امامزادگان و بقاع متبرکه به عزاداری پرداختند.

امامزادگان و بقاع متبرکه در سوگ بزرگ بانوی دوعالم غرق اندوه و حزن و ماتم است و مردم و زائران در عزای نور چشمی پیامبر اکرم “صلی الله علیه و آله” رخت سیاه برتن و سیاه پوش شده اند.

عزاداران فاطمی  در کوچه و خیابان شهر و روستا و در طی چند شب  و روز گذشته و امروز در این مصیبت عظما با فرزندان صدیقه کبری (ع)، امام زمانشان حضرت حجت ابن الحسن (عج) و عرشیان و فرشیان همصدا شده اند و در تسلیت باد این غم بزرگ نوحه سرایی می کنند.

هیئات مذهبی با برگزاری مجالس عزاداری ،و  حاضر شدن در پای مبنر علما و شنیدن از اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  با سینه زنی و اشک ریختن در ماتم شهادت مظلومانه زهرا (س) جان خود را جلایی دوباره می دهند.

امامزاده سید ناصر چشام داورزن با برگزاری این مراسم و مداحی و سخنرانی به سوگ نشسته است.

میقات الرضای ریوند نیز در مسیر عبور زائران حرم رضوی در غرب خراسان میزبان زائران عزادار است.

هیئات مذهبی از روستاهای مزینان،بهمن آباد،سویز و کلاته با سینه زنی و نوحه خوانی به سوی امامزادگان بهمن آباد حرکت کرده و همراه با هم در اجتماعی عظیم برای مادر ستارگان آسمان ولایت و امامت عزاداری می کنند.

مردم روستاهای علی آباد،مور ,آبرودو نهالدان نیز در شمال شهرستان در بقعه متبرکه امامزاده علی اکبر جمع شده و به یاد این مصیبت بزرگ به نوحه سرایی پرداختند.

امروز در روز واقعه جانکاه شهادت بزرگترین زن عالم بشریت،هیات های مذهبی و دیگر مردم داورزن همنوا با سوگواران فاطمی  دردیگر شهرها ، در اجتماع بزرگ فاطمیون و در جوار امامزادگان این شهرستان حضور یافته و با ندای یا فاطمه بر سر و سینه می زنند و اشک میریزند.

برخی گلزارهای شهدا و میادین عاشورا  هم امروز میزبان سوگواران است و گوشه و کنار شهر و روستاهای جولانگه گروه های تعزیه خوانی است که گوشه هایی از زندگانی سراسر افتخار اسوه های هستی را به نمایش می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52