امامزادگان داورزن غرق اندوه وماتم شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری “سلام الله علیها” مردم شهرستان داورزن در امامزادگان و بقاع متبرکه به عزاداری پرداختند.

امامزادگان و بقاع متبرکه در سوگ بزرگ بانوی دوعالم غرق اندوه و حزن و ماتم است و مردم و زائران در عزای نور چشمی پیامبر اکرم “صلی الله علیه و آله” رخت سیاه برتن و سیاه پوش شده اند.

عزاداران فاطمی  در کوچه و خیابان شهر و روستا و در طی چند شب  و روز گذشته و امروز در این مصیبت عظما با فرزندان صدیقه کبری (ع)، امام زمانشان حضرت حجت ابن الحسن (عج) و عرشیان و فرشیان همصدا شده اند و در تسلیت باد این غم بزرگ نوحه سرایی می کنند.

هیئات مذهبی با برگزاری مجالس عزاداری ،و  حاضر شدن در پای مبنر علما و شنیدن از اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  با سینه زنی و اشک ریختن در ماتم شهادت مظلومانه زهرا (س) جان خود را جلایی دوباره می دهند.

امامزاده سید ناصر چشام داورزن با برگزاری این مراسم و مداحی و سخنرانی به سوگ نشسته است.

میقات الرضای ریوند نیز در مسیر عبور زائران حرم رضوی در غرب خراسان میزبان زائران عزادار است.

هیئات مذهبی از روستاهای مزینان،بهمن آباد،سویز و کلاته با سینه زنی و نوحه خوانی به سوی امامزادگان بهمن آباد حرکت کرده و همراه با هم در اجتماعی عظیم برای مادر ستارگان آسمان ولایت و امامت عزاداری می کنند.

مردم روستاهای علی آباد،مور ,آبرودو نهالدان نیز در شمال شهرستان در بقعه متبرکه امامزاده علی اکبر جمع شده و به یاد این مصیبت بزرگ به نوحه سرایی پرداختند.

امروز در روز واقعه جانکاه شهادت بزرگترین زن عالم بشریت،هیات های مذهبی و دیگر مردم داورزن همنوا با سوگواران فاطمی  دردیگر شهرها ، در اجتماع بزرگ فاطمیون و در جوار امامزادگان این شهرستان حضور یافته و با ندای یا فاطمه بر سر و سینه می زنند و اشک میریزند.

برخی گلزارهای شهدا و میادین عاشورا  هم امروز میزبان سوگواران است و گوشه و کنار شهر و روستاهای جولانگه گروه های تعزیه خوانی است که گوشه هایی از زندگانی سراسر افتخار اسوه های هستی را به نمایش می گذارند.

بازدیدها:239
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.