امامزادگان داورزن غرق اندوه وماتم شد

همزمان با سالروز شهادت  حضرت امام جعفر صادق (ع) مردم شهرستان داورزن در امامزادگان و بقاع متبرکه به عزاداری پرداختند.

به گزارش خبرنگار اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در داورزن ،امامزادگان و بقاع متبرکه در سوگ رئیس مکتب شیعه غرق اندوه و حزن و ماتم است و مردم و زائران در عزای هشتمین معصوم رخت سیاه برتن و سیاه پوش شده اند.

 عزاداران صادقی در کوچه و خیابان شهر و روستا و در طی دیشب و امروز در این مصیبت عظما با فرزندان صدیقه کبری (ع)، امام زمانشان حضرت حجت ابن الحسن (عج) و عرشیان و فرشیان همصدا شده اند و در تسلیت باد این غم بزرگ نوحه سرایی می کنند.

هیئات مذهبی با برگزاری مجالس عزاداری ،و  حاضر شدن در پای مبنر علما و شنیدن از اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  با سینه زنی و اشک ریختن در ماتم شهادت مظلومانه زهرا (س) جان خود را جلایی دوباره می دهند.

امامزاده سید ناصر چشام داورزن با برگزاری این مراسم و مداحی و سخنرانی به سوگ نشسته است.

میقات الرضای ریوند نیز در مسیر عبور زائران حرم رضوی در غرب خراسان میزبان زائران عزادار است.

هیئات مذهبی از روستاهای مزینان،بهمن آباد،سویز و کلاته با سینه زنی و نوحه خوانی به سوی امامزادگان بهمن آباد حرکت کرده و همراه با هم در اجتماعی عظیم برای ششمین اخترآسمان ولایت و امامت عزاداری می کنند.

مردم روستاهای علی آباد،مور ,آبرودو نهالدان نیز در شمال شهرستان در بقعه متبرکه امامزاده علی اکبر جمع شده و به یاد این مصیبت بزرگ به نوحه سرایی پرداختند.

 امروز در روز واقعه جانکاه شهادت بزرگترین معلم و شاگرد پرور مذهب تشیع ،هیات های مذهبی و دیگر مردم داورزن همنوا با سوگواران صادقی دردیگر شهرها ، در اجتماع بزرگ صادقیون و در جوار امامزادگان این شهرستان حضور یافته و با ندای یا صادق آل محمد بر سر و سینه می زنند و اشک میریزند.

برخی گلزارهای شهدا و میادین عاشورا  هم امروز میزبان سوگواران است و گوشه و کنار شهر و روستاهای جولانگه گروه های تعزیه خوانی است که گوشه هایی از زندگانی سراسر افتخار اسوه های هستی را به نمایش می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.