ایستگاه کوهنوردی تفریحی، سیاحتی در روستای آبرود داورزن احداث می شود

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان داورزن از احداث ایستگاه کوهنوردی تفریحی، سیاحتی در روستای آبرود (کوه گر) از توابع این شهرستان خبر داد.

ابراهیم رامشینی با بیان این مطلب افزود: پیرومصوبه شورای آموزش و پرورش و جلسه شورای معاونین که در اوایل اردیبهشت ماه ۹۳ در محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد به پیشنهاد اعضا و مشورت با شورای اسلامی روستای آبرود و با توجه به وضعیت اقلیمی بسیار مناسب این روستا مقرر شد با همکاری شهرداری شهرستان داورزن و آموزش و پرورش در شمال روستای مذکور تفرجگاهی برای اردوهای دانش آموزی و تفریح همکاران منطقه و خارج منطقه احداث شود.

وی ادامه داد: از طریق رایزنی با هیات کوهنوردی سبزوار و با دعوت از فیروزفر کوهنورد بین المللی جهت شناسایی مسیرهای مناسب جهت صعود به قله و احداث ایستگاههایی جهت استراحت تا قله و تجمع دانش آموزان، گام هایی جهت شناسایی ۴ ایستگاه و مسیرهای رفت و آمد برداشته شد.

وی اظهار داشت:ایستگاه اول به مدرسه ابتدایی روستا ی آبرود اختصاص یافت.

رامشینی به موقعیت دیگر ایستگاه ها اشاره کرد وگفت:ایستگاه دوم در ضلع شمالی روستا به فاصله ۲ کیلومتر که باید پارکینگی برای توقف وسایل نقلیه (حدود ۱۰۰۰مترمربع) به همراه دو چشمه سرویس بهداشتی و سکوی بتنی جهت استراحت تعبیه شود.

وی گفت: این مکان محل اتصال ۲ چشمه سار که از کوه گر انشعاب می گیرد بوده و دارای جویباری با آب زلال و گوارا است که دو آبشار زیبا همراه با درختان گردو و گیلاس جلوه خاصی به این ایستگاه داده است.

وی خاطر نشان کرد: تردد وسایل نقلیه تا این ایستگاه مقدور می باشد و از این ایستگاه به بعدکوهنوردی به صورت گروهی آغاز می شود.

 

رامشینی با معرفی ایستگاه سوم پرداخت وگفت: این ایستگاه منطقه ای موسوم به جنگل بید یا بهشت پنهان بوده که درختان متعدد از نوع بید با سایه های گسترده و گونه های گیاهان خود رو  و جویباری زیبا فضای بسیار سرسبزی را به این منطقه بخشیده است و مقرر شد یک چشمه سرویس بهداشتی و سکوی بتنی جهت استراحت در آنجا ایجاد شود.

وی در ادامه گفت:ایستگاه چهارم به عنوان آخرین ایستگاه قبل از قله بوده و دارای چشمه سار بسیار مفرحی می باشد و اصلی ترین منبع آبی که مردم آبرود از آن بهره مند می شوند در این ایستگاه قرار دارد. آبی بسیار سرد و گوارا ازاین چشمه منشعب می شود.

ارتفاع ایستگاه چهارم به گفته کوهنورد بین المللی از سطح دریا حدود ۱۵۰۰متر وارتفاع قله بیش از ۲۹۰۰ متر است.

ایشان در ادامه افزودند: فاصله ایستگاه دوم و سوم دارای شیب خاکی نسبتا تندی بودکه قرار بر این شد از طریق احداث پله هایی رفت و آمد با سهولت بیشتری انجام شود.

ریاست آموزش و پرورش بیان کرد: اولین گروه کوهنورد کادر اداره آموزش وپرورش وبا دعوت از روسای ادارات شهرستان به میزبانی اداره آموزش و پرورش و عزیمت آنان در روز پنجشنبه ۵ تیرماه ۹۳ بود که از نزدیک در جریان احداث این پروژه قرار گرفتند.

فرماندهی نیروی انتظامی، شهردار ، ریاست اداره آب و فاضلاب شهری، تعدای از کارشناسان اداره متبوع و اعضای شورای شهر و روستای آبرود در این عزیمت حضور داشتند که در همان محل بعد از بازدید حضار تصمیماتی در خصوص احداث و راه اندازی این پروژه تفریحی اتخاذ شد و مقرر گردید بعد از ماه مبارک رمضان به مرحله اجرا برسد در این جلسه شهردار شهر داورزن قول مساعد دادند که مصالح ساختمانی برای احداث این پروژه را بعهده بگیرند.

 

6 دیدگاه برای «ایستگاه کوهنوردی تفریحی، سیاحتی در روستای آبرود داورزن احداث می شود»

 • تیر ۱۶, ۱۳۹۳ در t ۱۱:۲۳ ق.ظ
  Permalink

  طرح بسیار خوبی است انشائالله که باعث توسعه منطقه ابرود و دانش اموزان عزیز و فرهنگیان محترم حداکثر استفاده را از این محله خوش اب و هوی را داشته باشند

  پاسخ دادن
 • تیر ۱۶, ۱۳۹۳ در t ۱۱:۳۲ ق.ظ
  Permalink

  طرح خوبی است امیداست که باعث شکوفائی روحیه دانش آموزان منطقه گرددانشاالله

  پاسخ دادن
 • آذر ۲۷, ۱۳۹۳ در t ۱۱:۲۷ ب.ظ
  Permalink

  خیلی عالیه امیدوارم که این طرح هر چه زودتر به مرحله اجرا درآید.

  پاسخ دادن
  • اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۴ در t ۶:۲۹ ق.ظ
   Permalink

   با سپاس از همه عزیزان
   ایده ی بسیار خوبی است . امید است در اجرای این طرح از آسیب های احتمالی به طبیعت بکر منطقه جلوگیری شود.

   پاسخ دادن
 • تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در t ۱۲:۰۲ ب.ظ
  Permalink

  با تشکر از جناب آقای رامشینی که درشناسایی نقاط مستعد منطقه کوشا هستند و دیگر مسولان و اهالی روستای آبرود .به امید گام های بلند تر و مصمم تر .

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.