وقتی تمام طرح های عمرانی یک روستا متوقف می شود.

سلام.احتراما با توجه به بازتاب عالی خبری تان وقت را غنیمت شمردم تا در سایت شما مطلبی داشته باشم.امیدوارم بتوانید آن را بازتاب خبری بدهید

وقتی تمام طرح های عمرانی یک روستا متوقف می شود.

عزت انسانی و عدالت در آبادانی یکی از مسائلی است که کمتر کسی است که به آن اعتقاد نداشته باشد.گویا بسیاری از ما براین باوریم که عدالت به مرزهای جغرافیایی شهر ها و روستاها وابسته نیست و هرجا انسانی در دورترین روستاها حیاتی دارد باید از عدالت سهمی داشته باشد.

با اینکه روستای مهر از توابع شهرستان داورزن یکی از روستاهایی است که به نسبت جمعیت و موقعیت جغرافیایی خود،با منابع عظیمی که در اختیار دارد بعنوان روستایی گهر خیز و آباد شناخته می شد ولی متاسفانه امروزه شاهد متوقف شدن تمامی طرح های عمرانی این روستا هستیم.

بارها در سایت های متفاوت محلی این مساله بازتاب داشته است و گویا رسانه ها بلندگوی بی صدایی شده اند که تنها برای دوری از عصبانیت و ارضای اندوه و تاسف به کار می روند و هیچ پیگیری از سوی مسئولین انجام نشده است.

رودخانه ی خروشان مهر که سال های سال است جریان دارد امروزه با افت شدید دبی روبرو شده است.کاروانسرای تاریخی مهر که کمتر کسی از دیار سبزوار است که آن را نشناسد پناهگاهی برای حیوانات و خرابه ای برای استعمال دخانیات شده است.

بغیر از یک پایگاه هلال احمر که آن هم تنها وظیفه امداد رسانی مسافرین را دارد،متاسفانه در این روستا هیچ اداره ای فعالیت نمیکند حال اینکه تنها ۷ کیلومتر آن طرف تر روستایی مانند صدخرو روز به روز امکاناتش درحال فزونی است.

نبود یک سالن ورزشی که دیگر در کمتر روستایی همچون مهر است که این مکان وجود نداشته باشد دغدغه ی جوانانی است که به اندازه ای گلایه کرده اند که آروزی داشتن این مکان را به گور برده اند.

هرروز بیکارتر از دیروزمی شوند و هیچ فعالیت صنعتی در زمین هایی که مردم برای ایجاد قطب صنعتی می توانند به دولت واگذار کنند وجود ندارد.حال دولت به دنبال یک منطقه برای شهرک صنعتی است و مهر در لیست این مناطق پیشنهادی جایی ندارد.

مشکلات بسیار در امر راهها و گذرگاهها،بی توجهی به بخش کشاورزی،نداشتن مرکز بهداشتی با توجه به مرکزیت در چند روستا، و… بسیاری از مشکلاتی است که دیگر برای مردم این خطه و حتی اعضای شورای اسلامی روستا عادی شده است و وجود این معضلات چهره ی عمرانی روستا را مخدوش کرده است.

حال از سرمایه ی عظیم این روستا بگویم.مردم شریفی دارد که جز خیر و خوبی در ذات خود چیزی ندارند.جوانانی دیروزش امروزه در مسئولیت های کلان کشوری و لشکری و آکادمیک فعالیت می کنند.۲۶ شهید گلگون کفن دارد که گنجینه ای ارزشمند است برای روزهای ابدی.

همچون مردم روستاهای دیگر با عرق زحمت نانی به دست می آورند و از بی توجهی مسئولین به روستایشان دیگر تماما دلسرد هستند.

این مردم همان مردمانی هستند که حضوری ۹۰ درصدی در حضور در صحنه های مذهبی و سیاسی دارند.مردمانی هستند که به پای این انقلاب اسلامی حاضرند جان خود را فدای این جکومت اسلامی کنند حال اینکه در سالهای متمادی جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب مردم روستا دست از کار کشیده اند و به حمایت از این نظام دست کشیده اند.

تجربه ی چندین ساله ی مردم از این بی توجهی باعث شده مردم دیگر تمایلی به حضور مسئولینی ندارند که بیاید و در مسجد روستا داد بزند که این مسئله و آن مسئله را پیگیر هستیم.

کدام رسانه باید درد دل این مردم را به گوش کسانی برساند که این روستارا فراموش کرده اند؟اگر مشکل اعتبارات و بودجه است چرا روستاهایی هستند که هرروز به امکانات و مسائل عمرانی آن افزوده می شود ولی حتی یک طرح عمرانی روستا به اتمام نرسیده است.

ای که دستت می رسد کاری بکن

احمد مهری

11 دیدگاه برای «وقتی تمام طرح های عمرانی یک روستا متوقف می شود.»

 • ژانویه 23, 2014 در t 3:49 ب.ظ
  Permalink

  مسئول محترم وبلاگ ،در زمانی قرار داریم که طرح دهکده جهانی مطرح است و فاصله بین کشورها در حال از بین رفتن ،ولی شما هنوز در فکر دیوار کشیدن بین همین روستا ها هستید !چرا که در زیر گوش شما مجتمع خدمات بهزیستی مزینان در حال فعالیت است که بیش از ۱۲ روستا را تحت پوشش خود داشته و بالغ بر ۵۰۰ مددجو در حال بهره برداری از آن هستند .حال چه اتفاقی افتاده که شما حتی از اینکه به وبلاگ موفق آن سری بزنید یا از خبرهای ان استفاده کنید ابا داشته و نمی دانم چه خصومتی دارید. در صورتیکه از برکت اعلام آمار همین روستاها شما شهرستان شده اید و بهزیستی داورزن به وجود این مکان افتخار می کند ولی وب شما از زدن حتی یک خبر ترس و واهمه داشته و دارد .برادر بزرگوار بهتر نیست فکرهای اشتباه نژاد پرستی گذشتگان را فراموش کرده و به فکر مطرح نمودن شهرستان داورزن با مطرح نمودن کارهای بزرگی که در روستاهای اطراف شده و می شود باشیم ؟

  پاسخ دادن
  • ژانویه 24, 2014 در t 11:46 ق.ظ
   Permalink

   دوست عزیز مزینانی از داشتن همچنین دیدگاهی برای شما متاسفم نمونه سخنان شما افکار افراد قدیمی است که قبلا وجود داشته است این سایت با هزینه شخصی وبرای مردم شهرستان ایجاد شده است اخبار واطلاع رسانی ضعیف شما به سایت جهت عدم انعکاس برخی اخبار است ونیز بنده متعهد به کسی نیستم و توهین های زننده شما مطلقا دیوار بلندی خواهد شد ضمنا اخبار مهم هر روستا در سایت قسمت مربوط به بخش ها منعکس می شود وبیشترین خبر مربوط به مزینان است اگر کمی بیشتر به سایت توجه می کردید متوجه می شدید که ما با کسی خصومت یا از کسی واهمه نداریم ضمنا این پایگاه سایت است نه وبلاگ ضمنا وبلاگ شما با ادرس narjeskhatoonmazinan.blog.irغیر فعال است.

   پاسخ دادن
   • ژانویه 25, 2014 در t 5:39 ب.ظ
    Permalink

    دوست عزیز مهری:ابتدا فکر کردم دوستان با مشکلات شما ابراز همدردی کردند بعد دیدم نه جنگ زرگری دارند
    اما دوست گرامی روستای صدخرو مردمی دارد باهمت بلند اگر شما سابقه تمام امکانات صدخرو را پیگیر شوید خواهید دید که ریشه در کمک های مردم شریف دارد البته نباید زحمات مسئولین و شوراهای زحمت کش که تمام این هماهنگی و برنامه ریزی را برعهده داشته ودارند فراموش کرد د. پس مردم عزیز مهر (((یا علی مدد)))

    پاسخ دادن
    • آوریل 10, 2014 در t 7:01 ب.ظ
     Permalink

     سلام وخسته نباشید همشهری گرامی.برخلاف بقیه من فک میکنم اخبار داورزن نیوز بی طرفانس. واسه این داورزنی ها ومزینانی ها وکمی هم صدخروی ها متاسفم ک هنوز درگیر اختلافات بچه گانه ی قومی قبیله ای هستند.بهتره ی کم دور وبرشون رو نگاه کنن.مثلا همین روستای خودم نامن ک بدون هیچ ادعایی فقط در جهت آبادانی روستا شورای آبادانی تشکیل دادن و جمعه شبهاهرهفته جلسات هم اندیشی با حضور آقای دکتر نامنی برگزار میشه و حاصلش برگزاری مسابقات والیبال و فوتبال در یک سطح خوب وبالا،ساخت حمام وسونا ب طور کاملا مردمی و ازهمه قشنگ تر پرداخت کمک هزینه های ازدواج به جوونای نیازمند توسط صندوق خیرین روستا و…کارای قشنگ دیگه ای ک اگه یکی از اونا توی روستا های شما بود بوق و کرناتون منطقه ک هیچ کشور رو از جا برمیداشت. با این طرز نگاه به هیچ پیشرفتی نمیرسد عزیزان

     پاسخ دادن
  • آوریل 10, 2014 در t 6:51 ب.ظ
   Permalink

   عزیز مزینانی،اگه مجتمع خدمات بهزیستی مزینان فعالیتی برای مددجوهاش انجام داده وخدماتی رو به اونها ارائه کرده حتما با پشتوانه اداره بهزیستی شهرستان داورزن بوده ویک مجتمع خدمات بهزیستی بدون یاری و مساعدت اداره بهزیستی مدعی هیچ چیز نیست.ضمنا شما بابت خدمات ارائه شده برای هر پرونده از بهزیستی یارانه دریافت میکنید.پس شما دارید وظیفتون رو انجام میدید و اگه اگه احساس خستگی و پوچی میکنید میتونید واگذار کنید و این کار رو به جوون ترها بسپرید

   پاسخ دادن
 • ژانویه 25, 2014 در t 8:36 ب.ظ
  Permalink

  آقای صدخروی دو دیدگاه بالا چه ربطی به جنگ زرگری داردشما هم دنبال آشوب وتفرقه هستی یا؟

  پاسخ دادن
 • ژانویه 26, 2014 در t 10:02 ق.ظ
  Permalink

  شما اجازه بدین خواندده ها خودشان قضاوت میکنند

  پاسخ دادن
 • ژانویه 27, 2014 در t 8:47 ق.ظ
  Permalink

  باسلام وعرض ادب
  این گونه اظهار نظر از جانب همشهریان گرامی جز زنده کردن بعضی کینه های به قول مدیر محترم داورزن نیوز -قدیمی- چیز دیگری در برندارد .البته چون خود ما همیشه با داورزن نیوز مرواده داریم والحق و الانصاف در پوشش اخبار کمتر اغماضی وجود دارد مگر در مواقعی که بنا به دلایلی که به تازگی اینجانب متوجه شدم دسترسی به اینترنت نداشته باشند شاید این رسالت انجام نشود
  شهروندان ارجمند به ویژه فرهیخته گان باید بپذیرند که داورزن شهرستان شده و همه ی ما موظفیم به همشهریان خود کمک کنیم تا شهرستانمان نه تنها در ایران که در جهان مطرح شود همچنان که به لطف نام دکتر علی مزینانی شریعتی مزینان جهانی شده و اکنون داورزن به خاطر نام محمد رضا داورزنی عزیز در همه جا به ویژه ورزش مطرح است پس بیاید به جای متهم کردن همدیگر در آبادانی زادگاهمان تلاش کنیم آبادانی داورزن یعنی آبادانی مزینان پیشرفت مزینان یعنی پیشرفت داورزن دیگر زمان تو کی هستی من کی هستم گذشته است

  پاسخ دادن
 • ژانویه 27, 2014 در t 12:25 ب.ظ
  Permalink

  برادر بزرگوار مدیر محترم سایت وزین داورزن نیوز، اینجانب نه قصد توهین به حضرتعالی و عزیزان زحمتکش آن سایت وزین را داشتم و نه به خود اجازه چنین جسارتی را می دهم که به عزیزی که قصد خدمت را دارد حرف نامربوطی بزنم فقط نیتم این بود که مجتمع خدمات بهزیستی مزینان که با دست خالی و به همت خیرین اداره می شود و خدا را شکر تاکنون که یکسال از افتتاح آن بصورت رسمی می گذرد و موفق عمل کرده است بیشتر دیده شود و از طریق آن سایت که الحمدالله سایتی موفق است خبر های آن نیز گفته شود . و نیت بعدی اینجانب همان شعر معروف؛دست در دست هم دهیم به مهر است؛ نه چیز دیگر
  اجرکم عنداله

  پاسخ دادن
 • مارس 9, 2014 در t 8:47 ق.ظ
  Permalink

  ای بابا…
  شماها که دیگه شورش رو در آوردین با این داورزنی و مزینانی گفتن هاتون… یکی نیست بگه شما همه تون از یه جنسید… چه فرقی داره مزینانی و داورزنی و صدخروی و …؟
  مگه داورزنی ها چه افتخار و امتیازی در طول تاریخ کسب کردن که مزینانی ها یا بقیه مردم کسب نکردن یا مزینانی ها چه گلی به سر ملت زدن که داورزنی ها و بقیه مردم نزدن؟ اگه دکتر شریعتی بوده مال همه بوده (هرچند توی مشهد بزرگ شده و فقط فامیلش مزینانی بوده) اگه شیخ حسن داورزنی بوده بازم مال همه بوده… اینا که دلیل برتری یا بدتری نمی شه…
  به قول معروف «گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟»
  والا ما که از یه جای دیگه به داورزن نظر می کنیم همه رو یکی می دونیم، پس دعوا سر چیه؟

  پاسخ دادن
 • آوریل 10, 2014 در t 6:42 ب.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید هم شهرستانی عزیز.به اعتقاد من داورزن نیوز واقعا بی طرفانه خبر رسانی کرده تا حالا وبرای همه ی این داورزنی ها و مزینانی ها وکمی هم صدخروی ها ک هنوز درگیر کشمکش های قبیله ای و قومی هستند خیلی متاسفم.و به همشون میگم مهم روحیه اتحاد و همدلی بین مردم برای ایجاد آبادانی در منطقست.کافیه یک نگاه جزیی به روستای من نامن بیاندازید ک بدون هیچ رقابت نا صحیح شورای آبادانی تشکیل دادن و هرهفته با حضور آقای دکتر نامنی جلسات هم اندیشی با حضور تمام جوانان روستا برگزار شده و هر روز قدم های بزرگتری برای آبادانی روستا برمیدارند.از برگزاری مسابقات پرشور والیبال وفوتبال تا ساخت حمام وسوناو پرداخت کمک هزینه های ازدواج توسط صندوق خیرین روستا و خیلی کارای قشنگ دیگه ک اگه یکیش مال روستاهای شما بود بوق و کرناتون کشور رو از جا برمیداشت.

  پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.