کنترل فشارخون بیش از ۹ هزار نفر در داورزن

رئیس شبکه بهداشت و درمان داورزن از کنترل فشارخون بیش از ۹ هزار نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان،  در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون خبرداد

فرهادمیری در گفتگو با داورزن‌نیوز اظهارکرد: از زمان آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون، بیش از ۹ هزار نفر در خانه‌های بهداشت، پایگاه بهداشتی شهری، مراکز خدمات جامع سلامت شهری ، روستائی و ایستگاه ثابت در داورزن، از نظر بیماری فشارخون غربالگری شدند.

وی با بیان اینکه جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان ۱۱۵۷۱ نفر است افزود: هدف طرح غربالگری تنها ۵۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال از نظر بیماری فشارخون بود، ولی با تلاش دو شیفت تمامی پرسنل ستاد شبکه، همکاران و پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، همکاران شاغل در پایگاه شهری و بهورزان در خانه های بهداشت، این میزان در حال حاضر به بالای ۸۰ درصد رسیده و به زودی کل جمعیت هدف غربالگری خواهند شد.

میری گفت: در این غربالگری افرادی که حداکثر و حداقل فشار خون آنها به ترتیب از ۱۴۰ و ۹۰ میلیمتر جیوه بالاتر باشد تحت کنترل، مراقبت و بررسی قرار خواهندگرفت.

وی با تقدیر از همکاری مسئولان و مردم به دلیل مشارکت در این طرح ملی، خاطرنشان کرد: افراد بالای ۳۰سال با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و ایستگاه‌های ثابت و سیارکه در سطح شهرستان اطلاع‌رسانی و مشخص شده اند نسبت به کنترل فشار خون خود اقدام کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن خاطرنشان کرد:در این طرح که تا ۱۵ تیر سال جاری ادامه دارد فشار خون تمام افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی در سنین مختلف اندازه‌گیری می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.