تخریب ۲۳ منزل در روستای علی آباد و بسته شدن راه های ارتباطی دو روستا در داورزن

سرپرست فرمانداری داورزن گفت: باران شدید و سیل مسیر ارتباطی ۲ روستای داورزن که در کنار رودخانه قرار گرفته‌اند را مسدود و ۲۳ منزل مسکونی را تخریب کرد.

علیرضا عبدالهی بید در گفت‌وگو با خبرنگارداورزن با بیان اینکه بارش باران شدید از عصر روز گذشته در این شهرستان آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد، گفت: باران شدید و سیل مسیر ارتباطی ۲ روستای داورزن که در کنار رودخانه قرار گرفته‌اند را مسدود کرد.

سرپرست فرمانداری داورزن با بیان اینکه در دو روستای «علی‌آباد» و «نهالدان» در این شهرستان به دلیل وقوع سیل حدود ۲۳ منزل تخریب شده و باران شدید به قنات‌ها و باغات این روستاها آسیب وارد کرده است، ادامه داد: هلال احمر ۹ بسته غذایی و ۶۸ تخته پتو در اختیار مردم روستای علی‌آباد قرار داده است، همچنین، با توجه به اینکه مدرسه و مسجد روستا  در منطقه کوهستانی داورزن قرار گرفته و مردم در این مناطق از رودخانه سیلابی فاصله دارند، بنابراین ۲۳ خانوار در مساجد و مدارس مذکور اسکان یافته‌اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر هنوز دستور تخلیه روستاهای سیل‌زده داورزن به ما اعلام نشده، همچنین، با توجه به نبود اداره راهداری در داورزن، از اداره مذکور در سبزوار درخواست ادواتی برای بازگشایی راه‌های این دو روستا داشته‌ایم که با توجه مسیر دور آن و بارش باران شدید اجرای این درخواست زمان‌بر است.

فرمانده سپاه داورزن نیز گفت:برای کمک به مردم روستا اعلام نیاز از مردم شهرستان شده است.

روح الله پسندیده افزود: مردم در شهرستان کمک های لازم نظیر بیل ،کلنگ،لوازم گرمایشی و پتو و حضور فیزیکی خود را در محل ناحیه سپاه داورزن اعلام کنند تا به سمت روستا برای کمک منتقل شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.