کشتارگاه داورزن پلمپ شد

رئیس شبکه دامپزشکی داورزن از پلمپ کشتارگاه شهرداورزن توسط کارگروه امنیت غذایی شهرستان به علت مشکلات بهداشتی خبر داد

به گزارش داورزن نیوز؛علیرضا داورزنی درحاشیه بازدید از کشتارگاه داورزن اظهارکرد:با وجود پیگیری‌های متعدد شبکه دامپزشکی برای رفع نواقص کشتارگاه،نواقص موجود از سمت متولیان امر تاکنون برطرف نشده است و که با حکم دادستان شهرستان داورزن کشتارگاه  توسط کارگروه امنیت غذایی شهرستان  پلمپ و تا زمان اتمام عملیات  بهداشتی و رفع نواقص بهداشتی ،کشتار دام  در آن ممنوع شد.

وی با اشاره به اهمیت نقش کشتارگاه در ارتباط با بهداشت و سلامت جامعه گفت:با رعایت نکردن اصول بهداشتی در کشتارگاه باید منتظر شیوع بیماری‌های گوناگون بخصوص بیماری‌های  مشترک بین انسان و دام در جامعه باشیم.

داورزنی  همچنین به شیوع بیماریهای مشترک و خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو،تب مالت و…طی سال‌های گذشته در کشور اشاره کردو افزود:کشتارگاه می تواند نقش مهمی در شیوع بیماریهای مذکور ایفا کرده و شبکه دامپزشکی نیز به عنوان متولی امر نظارت بر کشتار دام اجازه نخواهد داد سلامت انسان مورد تهدید قرارگیرد.

دادستان شهرستان داورزن نیز بر حساسیت حرفه دامپزشکی تأکید کرد و گفت: در حوزه بهداشت مواد غذائی،با قاطعیت برخورد خواهیم کرد. 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان   نیز با تاکید بر غیر بهداشتی بودن کشتارگاه گفت: کارگروه امنیت غذایی با در نظرگرفتن موازین بهداشتی،موظف به تامین امنیت غذایی در شهرستان است.

فرهاد میری افزود:در راستای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان و نیز برابر ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، طبق هماهنگی انجام شده، کشتارگاه شهرداورزن تا زمان رفع نواقص موجود با حضور دادستان، فرمانده نیروی انتظامی و رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان پلمپ شد./ ۶b5dba147daa62d

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.