خروج شبانه مرغ از استان در داورزن

رئیس شبکه دامپزشکی داورزن نیز در گفتگو با خبرنگارفارس از خروج مرغ از استان خراسان رضوی با مجوز کشتارگاه‌های استان خبر داد.


علی‌رضا داورزنی گفت: طی روزهای اخیر با توجه به افت شدید قیمت مرغ زنده در بازار ، برخی از مرغداران و خودروهای حامل مرغ زنده پس از اخذ مجوز برای کشتارگاه‌های استان،نسبت به خروج مرغ از استان در ساعات شب اقدام می‌کنند.
وی بااعلام اینکه  سه خودرو حامل ۳۵۰۰ قطعه مرغ زنده گوشتی به ارزش ۷۳میلیون تومان در چند روز گذشته با همکاری نیروی انتظامی در محل ایست و بازرسی و پست قرنطینه دامی کاهک متوقف شده است افزود: پس از بررسی مشخص شد خودروهای مذکور دارای مجوز به مقصد کشتارگاه‌های داخل استان بوده ولی به علت غیر قانونی بودن خروج دام و طیور از استان ، شبانه اقدام به تردد در جاده می‌کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی داورزن گفت: در تحقیقات و بررسی به عمل آمده از افراد متخلف ،دلایلی مانند کاهش قیمت مرغ در بازار و بیشتر بودن قیمت مرغ در سایر استان‌ها ،عدم استقبال مشتریان از خرید مرغ با وزن بالا در کشتارگاه‌های استان ، تولید بالای مرغ زنده طی روزهای اخیر و گران‌بودن نهاده‌های اولیه مطرح شده است.
وی ادامه داد: بر اساس اخبار رسیده از مرغداران ، قیمت مرغ طی ماه‌های اسفند ۱۳۹۷ لغایت اردیبهشت ۱۳۹۸ بین هفت هزار و یازده هزار و پانصد تومان در نوسان بوده که عوامل مختلفی از جمله جوجه ریزی بالا ، قطع صادرات مرغ و توزیع نهاده‌های غذائی طیور توسط دولت از عوامل تأثیرگذار آن به شمار می‌آید.

رئیس شبکه دامپزشکی داورزن  یادآورشد در بازه زمانی اسفند ۱۳۹۷ لغایت اردیبهشت ماه مقدار ۹۵۰ هزار قطعه مرغ گوشتی به وزن تقریبی دو میلیون و هشتصد و پنجاه هزار کیلو گرم در شهرستان داورزن تولید و به کشتارگاه‌های استان خراسان رضوی ارسال شده است.

شهرستان داورزن در غربی ترین نقطه استان خراسان رضوی واقع و با دارا بودن بیش از ۱۹۰واحد مرغداری نقش مهمی در تولید مرغ گوشتی استان و کشور را دارا می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.