توقیف کامیون حامل دارو در داورزن

رئیس شبکه دامپزشکی داورزن از  توقیف کامیون حامل دارو در محل پست قرنطینه دامی شهرستان خبرداد


علی‌رضا داورزنی در گفتگو با داورزن‌نیوز گفت:کامیون حامل داروی دام که بدون اخذ مجوز قانونی از تبریز به سمت مشهد در حال حرکت بود با همکاری نیروی انتظامی داورزن، در محل پست قرنطینه دامی شهرستان توقیف شد.
وی افزود: خودرو مذکور حامل انواع داروی دام به ارزش ۱۲۰میلیون تومان بود که در راستای نظارت و جلوگیری از ورود داروهای غیر مجاز و قاچاق به چرخه دامپزشکی، درمحل پست قرنطینه دامپزشکی شهرستان داورزن متوقف و محموله مذکور مورد پیگرد قانونی قرارگرفت .

دکترداورزنی با ابراز اینکه پس از بررسی داروهای موجود مجوز حمل صادرشدگفت:پس از بررسی،هماهنگی‌های لازم با شرکت فروش دارو و اطمینان از سلامت داروها واخذ مجوز قرنطینه‌ای معتبر از شبکه دامپزشکی شهرستان مبدأ ،خودرو مذکور رفع توقیف و اجازه تردد از طرف شبکه دامپزشکی داورزن صادر شد.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن یادآورشد: حمل و نقل هرگونه داروی دام ،طیور و آبزیان بایستی با ارائه مجوز قرنطینه‌ای معتبر از شبکه‌های دامپزشکی انجام شود و در صورت عدم اخذ مجوز قرنطینه‌ای معتبردامپزشکی و تردد در محور مواصلاتی استان خراسان رضوی، از ورود این‌گونه خودروها ممانعت و مطابق مقررات با آنها برخورد خواهدشد.

وی همچنین اعلام کرد: نظارت بر چرخه تهیه و توزیع داروهای دام و طیور بر عهده ادارات دامپزشکی بوده و عدم نظارت کافی در این حوزه می‌تواند بطور مستقیم سبب ورود برخی داروهای غیرمجاز و قاچاق به چرخه غذائی حیوانات و بطور غیرمستقیم وارد بدن انسان شده که به طورقطع مخاطرات بهداشتی را برای انسان نیز به همراه خواهدداشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.