بحران سیل، نبود اداره راه و شهرسازی در داورزن را به شدت محسوس کرد

رئیس شورای اسلامی داورزن گفت: بحران سیل، نبود اداره راه و شهرسازی در این شهرستان را به شدت محسوس کرد.

بحران سیل، نبود اداره راه و شهرسازی در داورزن را به شدت محسوس کرد

به گزارش داورزن‌نیوز، سید مهدی موسوی پیش از ظهر امروز در اولین جلسه شورای اداری شهرستان که در سالن اجتماعات دکتر شریعتی برگزار شد، گفت: متاسفانه در بحران سیل اخیر جای اداره راه و شهرسازی در این شهرستان برای خدمات‌دهی خالی بود.

رئیس شورای اسلامی داورزن افزود: وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل اینحوزه در خراسان رضوی با استقرار این اداره در شهرستان موافقت کرده‌اند، اما در زمان بروز سیل، حتی یک ماشین برای رفع آبگرفتگی وسیل در جاده ترانزیتی و محور عبوری در داورزن و بحران سیل در روستاها وجود نداشت.

وی با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) با اتکا به قدرت لایزال الهی از مشورت غافل نبودند، ادامه داد: با توجه به وجود ۹ اصل از ۱۷۵ اصل قانون اساسی درباره شوراها که نشان از اهمیت جایگاه آن است، اما باز هم شوراها مظلوم واقع شده‌اند.

موسوی گفت: در دوره پنجم ثابت کردیم، وحدت و همدلی سرلوحه امورات شوراها بوده و هنوز رئیس قبلی شورای شهرستان که برای درآمد پایدار در روستای صدخرو با ساخت چندین مغازه در محور جاده‌ای و ایجاد اشتغال تلاش های فراوانی کرد، تحت فشار بوده و این یکی از مظلومیت‌های شورا است.

طرح بیمه شوراها از مطالبات شوراها است

رئیس شورای اسلامی داورزن از ارائه طرح بیمه شوراها در شورای خراسان رضوی خبر داد و گفت: متاسفانه هیچ پاسخی به این طرح داده نشده است.

وی نبود مرکز فنی و حرفه‌ای را در داورزن یکی دیگر از مطالبات مردمی دانست و افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی سربداران در حال احداث است که به کارگیری نیروهای بومی از مهم‌ترین خواسته‌های این منطقه بوده، اما نبود یک مرکز فنی و حرفه‌ای نمی‌تواند آماری از افراد فنی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

بیشترین زمان شرایط بحران دو سال است

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: شرایط اقتصادی سختی را پیش رو داریم و برخی سوال می‌کنند در زمان جنگ این شرایط نبود، چرا اکنون از زمان جنگ سخت‌تر شده؟، بهتر است بدانیم در زمان جنگ نفت فروش و هزینه جنگ و کشور تامین می‌شد، اما اکنون شرایط متفاوت شده است.

رمضان‌علی سبحانی‌فر افزود: این شرایط حداکثر دو سال طول می‌کشد، با وحدت بین مردم و مسؤولان از این بحران عبور می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز تصمیمی درباره بنزین گرفته نشده می‌بینیم که شایعه، صف‌های بنزین را طولانی کرده، ادامه داد: در حوزه خدمات و کارهای زیرساختی پیشرفت خوبی داشته‌ایم و بستر اشتغال فراهم است، ناحیه صنعتی داورزن و نیروگاه سیکل ترکیبی سربداران هم مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند زمینه اشتغال فراوانی فراهم کند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شوراها در مباحث مختلف می‌توانند لایحه ارائه دهند و شهرداری‌ها می‌تواند از تسهیلات هم بهره‌مند شوند.

داورزن از پتانسیل‌های بالایی برخوردار است

دیگر نماینده مردم جغتای، جوین، داورزن و سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: پتانسیل‌های داورزن بسیار بالا است، شوراها از این پتانسیل‌ها استفاده‌کنند.

حسین مقصودی با بیان اینکه برای مناطق کمتر توسعه‌یافته سه گلوگاه تعریف کرده‌ایم، افزود: عملیات ساخت کمربند کاهک تا باشتین شروع شده و توانسته‌ایم مجوز دو ورودی و خروجی برای شهرداری بگیریم تا با ایجاد اماکن تجاری، درآمد پایدار برای شهرداری به‌وجود آید.

وی با اشاره به اینکه امروز در داورزن فقط ۴ روستا، در ششتمد ۳ روستا و در خوشاب یک روستا مانده‌ است که گازرسانی شود، اظهار کرد: در طول ۴۰سال  بعد از انقلاب داورزن، روداب و ششتمد در بخش شهرک صنعتی عقب افتادند که به نحوی به آنها ظلم شده است.

ایجاد مرکز فنی و حرفه‌ای؛ مطالبات مردم داورزن

در ادامه این جلسه امام جمعه داورزن نیز با تبریک روز شوراها، گفت: وحدت و باهم بودن مهم‌ترین اصل تاکید شده در اسلام و فرهنگ دینی است و شوراها هم با همدلی و وحدت به مردم خدمت کنند.

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده بیان کرد: روستاهایی که در ماه مبارک رمضان روحانی ندارند به سازمان تبلیغات مراجعه و از برکات این ماه و وجود روحانی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه به زودی عملیات ساخت المان دو شهید گمنام در ورودی داورزن آغاز می‌شود.

بهره‌برداری از ساختمان خوابگاه دانش‌آموزی داورزن

رئیس آموزش و پرورش داورزن نیز در ادامه این جلسه گفت: ساختمان خوابگاه دانش‌آموزی داورزن به‌زودی ‌بهره‌برداری می‌شود.

حسین خرم‌پور افزود:بیش از ۱۰ مورد در مسابقات دانش‌آموزی در استان رتبه‌های برتر را کسب کرده‌ایم.

پرداخت تسهیلات به متقاضیان 

رئیس اداره تعاون،کار و امور اجتماعی داورزن نیز در ادامه این جلسه گفت: این اداره به عنوان دبیرخانه کارگروه اشتغال توانسته صددرصد طرح‌ها و تسهیلات را دریافت و در اختیار متقاضیان قرار دهد.

علی‌رضا نادری‌نسب به مناسبت روز کار وکارگر گفت: سال گذشته با شناسایی موفق شدیم، ۱۳طرح به استانداری معرفی کنیم و در اسفند جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران در خراسان رضوی برگزار کردیم.

استقرار اداره صنعت، معدن و تجارت؛ مطالبه دیگر داورزنی‌ها

سرپرست فرمانداری داورزن نیز در ادامه این جلسه با تبریک ایام و مناسبت‌های هفته، گفت: اولین جلسه شورای اداری شهرستان به یاد دو شهید گمنام شهرستان نامگذاری شده تا به میمنت این دو شهید، ساخت  المان آن به زودی آغاز شود.

علی‌رضا عبدالهی‌بید بیان کرد: امیدوارم، با معین اقتصادی بتوانیم ۵۰۰ شغل در داورزن ایجاد کنیم و بنا به اینکه بحث تولید است، ه اداره صنعت، معدن و تجارت نیز از اداراتی باشد که استقرار یابد.

وی ادامه داد: با توجه به بروز سیل‎های اخیر نیازمند استقرار اداره راهداری در داورزن برای خدمات بیشتر هستیم و امیدواریم امسال اعتبارات لازم در حوزه  آبخیزداری و آبخوان‌داری پیش‌بینی شود.

https://t.me/joinchat/AAAAADwVZRpLeNJPD0SNNg

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.