درجلسه شورای آموزش و پرورش داورزن چه گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن،رئیس آموزش و پرورش داورزن در جلسه شورای آموزش و پرورش صبح امروز باگرامی‌داشت مقام معلم گفت:معلم باید آموزگار راه نیک و اندیشه درست باشد
محمدحسین خرم‌پور افزود: برنامه‌های گرامی‌داشت هفته معلم ارج‌نهادن به خدمات معلمان نیک و شهدای معلم است.
وی گفت: برنامه‌های مختلفی برای هفته معلم خواهم داشت،تقدیر از معلمان نمونه ،دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران معلم، یادواره شهدای معلم از جمله برنامه‌های هفته گرامی‌داشت مقام معلم خواهد بود.
خرم‌پور ابرازکرد: ۱۴ دانش‌آموز در مسابقات قرآن،نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه در استان مقام اورده اند و سه نفر به مرحله کشوری راه یافته اند که در هفته معلم از این دانش اموزان قدردانی می شود.
وی با اشاره به توسعه رشته‌های شاخه‌ی کار و دانش گفت:هدایت دانش آموزان به رشته های کاردانش و نظری باید تا سال ۱۴۰۰ به توسعه متوازن برسیم و در شهرستان رشته‌های کامپیوتر،حسابداری‌،گیاهان دارویی و برق ساختمان و رشته‌های نظری علوم تجربی و انسانی وجود دارد که باید به طورمتوازن در این رشته ها تقسیم شوند.
امام جمعه داورزن‌ نیز با احترام به مقام شامخ معلم اظهار کرد:جایگاه معلم به عنوان پدر معنوی از مهم‌ترین‌ مباحثی است که برای رفع جهالت بشر بوجود امده و باید با آن با فرهنگ احترام برخورد کرد و همه قدردان معلمان باشیم.
حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده افزود:وظیفه معلم آنست که در تعلیم و آموزش علم بکوشد و رفتار و کردار او موجب شود دانش‌آموزان آرزو معلم‌شدن را داشته باشند.
وی گفت:نقش معلم جهالت زدایی از جامعه و تداوم راه انبیاء الهی و نجات جامعه است.
علی‌زاده اداه داد:سوق دادن و تشویق دانش‌آموزان به سمت علم و شناخت معنوی علم،درست اندیشیدن و روش تفکر،تطبیق رفتار و گفتار معلم به عنوان یک الگو از نقش‌های مهم معلم در اجرای مسئولیت خطیر معلمی است.
سرپرست فرمانداری داورزن نیز گفت:هر آنچه داریم به معلم برمی‌گردد و ارج نهادن به مقام و منزلت معلم،ارج‌نهادن به جامعه علم و دانش است.
علی‌رضاعبداللهی افزود:نصب بنر و دیدار از خانواده‌ فرهنگیان،حضور در مدارس،تقدیر از شوراهای فرهنگی و معلمان می تواند گوشه‌ای از زحمات معلمان را جبران کند.
وی ابراز امیدواری کرد: امسال به عنوان سال رونق تولید اتفاقات خوبی در شهرستان در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اشتغال بوجود آید و تلاش کنیم پیگیر مطالبات مردم در همه حوزه ها باشیم.
وی همچنین در ادامه از شروع عملیات ساخت المان شهدای گمنام در خرداد خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.