نخستین موسسه فرهنگی هنری داورزن راه اندازی می‌شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داورزن گفت: موسسه فرهنگی هنری ” فرهنگ کویر” به مدیر مسئولی محمد مهرنیا در روستای صدخرو شهرستان داورزن راه اندازی می شود.

محسن توکل افزود: روند درخواست مجوز این موسسه سال گذشته از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داورزن آغاز و پس از تشکیل پرونده و داشتن شرایط لازم  هفته جاری از مدیر مسئول این موسسه دعوت به مصاحبه اختصاصی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی شد.

وی تصریح کرد: این موسسه پس از موافقت استانی برای آغاز به کار هم اینک در مرحله معرفی مکان به مسوولان ذیربط و در مراحل نهایی قرار دارد.

توکل گفت: در شهرستان داورزن با برخورداری از تاریخ و فرهنگ غنی، خاستگاه قیام سربداران و زادگاه مشاهیر بزرگ خلا موسسه های فرهنگی هنری احساس می شد که با راه اندازی این موسسه ها و حضور بخش خصوصی زمینه  برای احیای هویت تاریخی فرهنگی این خطه فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه این موسسه فرهنگی هنری در ابتدا درخواست تک منظوره  داشته ادامه داد: این مرکز در بخش های برگزاری همایش ها، کنگره و کارگاههای آموزشی سطح شهرستان  فعالیت می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داورزن گفت: در مرحله دوم این موسسه با هیات مدیره سه نفره وارد فعالیت چند منظوره  می شود که زمینه استقرار دفاتر و نمایندگی رسانه ها ، سالن سینمای کوچک ، آمفی تئاتر و اقامتگاه و ایجاد سالن های مناسب برای پذیرایی و اسکان میهمانان همایش ها و نیز فعالان فرهنگی و هنری و …. در چارچوب قانون در آن فراهم می شود.

توکل افزود: مکان این موسسه در مجاورت بزرگراه تهران، مشهد و فعلا به  مساحت سه هزار متر مربع بوده که قابل توسعه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.