امام جمعه داورزن:نگاه متحجرانه و تعصب بیجا به غرب درست نیست

به گزارش داورزن نیوز،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده درخطبه نمازجمعه داورزن که درمحل مصلی‌موقت شهرستان برگزارشدبااشاره به سبک زندگی اسلامی اظهار داشت:از نکات مهمی که رهبری معظم درسخنرانی حرم مطهر رضوی اشاره‌کردند:درباره غربزدگی و دونگاه نادرست متحجرانه و تعصب بی‎جا به غرب است.

وی افزود:گروهی که با  تعصب بی‌جا به غرب می‌نگرند غربزده‌هایی هستند که معتقدند ما باید تابع محض غرب باشیم و امروزه هم تقی زاده های جدید داریم که این نگاه را دارند.

علی‌زاده با اشاره به بیانات رهبری که فرمودند:کسانی که پشت سند ۲۰۳۰ بودند همین نگاه را دارند،ابراز داشت: نکته مهم درباره سبک زندگی است وسبک زندگی ما باید اسلامی و سبک مهدوی(علیه السلام)باشد نه آنکه فرهنگ غربی در جامعه پیاده شود که جز خسران وضرر چیزی به همراه نخواهدداشت.

امام جمعه داورزن به ویژگی‌های غربزده‌ها اشاره‌کرد و ادامه داد:جلال آل احمد معتقداست آدم غربزده به هیچ چیز اعتقاد ندارد،یک آدم التقاطی و نان به نرخ روزخور است نه ایمانی دارد نه مسلکی نه مرامی واعتقادی،نه دربند مذهب است،لامذهب هم نیست،همیشه در کنار گوداست هیچ وقت از خود مایه نمی‌گذارد،آدم راحت‌طلب است،شخصیت ندارد،ویژگی مهم آنان بی‌هویتی وبی‌اصالتی است.

وی به‌مناسبت سالگرد شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس در سال ۱۳۵۹ افزود: این حمله  برگ دیگر از جنایت آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران بود که باز شکست نصیب آنان شد و اکنون هم ۴۰سال است که این ناکامی ادامه دارد.

خطیب جمعه داورزن با گرامی‌داشت  روز سربازان گمنام امام زمان(عج)به نقش این عزیزان درطول۴۰سال انقلاب اسلام پرداخت و افزود: با این همه دشمنان لجوج که شب وروز بر علیه این انقلاب فتنه می‌کنند،درجبهه‌ها مختلف سیاسی،فرهنگی،اقتصادی و… رصد فتنه وناکام‌گذاشتن این دشمنی‌ها توسط سربازان گمنام بسیار کم نظیر وستودنی است.

وی روز زمین پاک، روز احترام‌گذاشتن به محیط زیست وطبیعت دانست وگفت: همیشه بایدبرای ما روز زمین پاک باشد و حادثه سیل درس‌های زیادی داشت،بخشی از حوادث به خاطر کارهای ما بشر است،آسیب آن را دیدیم.در اینجا جا دارد دوباره از مردم عزیز وشریف ایران اسلامی تقدیر وتشکرکنیم که از هم‌وطنان خود حمایت کردند که نشان دادند در حوادث سخت این ملت وحدت وهمدلی ومحبت به یکدیگر را فراموش نمی‌کنندهمچنین از حضور پرشور ارتشیان وسپاهیان عزیز در یاری مردم تقدیر ویژه داریم وبه این فرزندان شجاع سرزمین خود افتخار می‌کنیم این حرکت‌هاست،که نظامیان ما از همه نظامیان دنیا برتر می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.