داورزنی ها در ورودی استان به استقبال زائران رضوی رفتند

به گزارش داورزن‌نیوز،قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) در حاشیه مراسم استقبال از زائران علی بن موسی الرضا(ع) در ورودی خراسان رضوی اظهارداشت:طرح قربانی با هدف تشکر وسلامتی زائران هم‌زمان در ۴۵نقطه استان از ۲۰اسفند تا ۲۰فروردین اجرا می‌شود.

استقبال از زائران امام رضا(ع)درداورزنبه گزارش ،قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) در حاشیه مراسم استقبال از زائران علی بن موسی الرضا(ع) در ورودی خراسان رضوی اظهارداشت:طرح قربانی با هدف تشکر وسلامتی زائران هم‌زمان در ۴۵نقطه استان از ۲۰اسفند تا ۲۰فروردین اجرا می‌شود.

سلمان دانشورافزود:این طرح در سه مرحله و امروزدر سراسر استان خراسان و به صورت نمادین با حضور زائران و مسئولان داورزن در روستای کاهک به عنوان ورودی غربی خراسان و میقات الرضای رضوی انجام شد.

وی با بیان اینکه این طرح به پاس ۴۰سال همراهی و حمایت زائران و مردم از کمیته امدادامام خمینی(ره) و نیازمندان است گفت:در مراحل بعدی نیز ۲۰۰ راس گوسفند با کمک مردم در کل استان  پیش بینی شده است تا برای سلامتی زائران و نذر نیازمندان قربانی شود.

امام جمعه داورزن نیز گفت:طرح قربانی ابتکار ارزشمندی است که توسط کمیته امداد برای سلامتی زائران امام رضا(ع) در حال انجام است.

حجت الاسلام جواد علی‌زاده افزود:صدقه دادن در روایات بسیاری تاکید شده و انجام آن برکاتی چون دفع بلا و حوادث خواهد بود که امیدواریم زائران برای حفظ سلامتی خودشان این حرکت ارزشمند را مورد حمایت قرار دهند.

سرپرست فرمانداری داورزن نیز با اشاره به حادثه خیزبودن محورهای مواصلاتی شاهرود ،داورزن به سمت مشهد مقدس ابراز داشت:سالانه میلیون ها زائر از غرب خراسان از داورزن وارد استان می‌شوند که ستاد خدمات سفر تمهیداتی را در نظر گرفته است.

علی‌رضا عبدالهی افزود:تجهیز زائرسراهای بین راهی وبازارچه های نوروزی و محلی می‌تواند به گردشگری مردم محلی و مسافران در شهرستان کمک شایانی نماید.

وی گفت:امروز در طرح ۲۰-۲۰ کمیته امدادامام خمینی(ره) در ورودی غربی استان میزبان زائران هستیم و این استقبال تا ۲۰فروردین در خروجی شهرستان ادامه خواهد داشت تا زمینه توقف زائران در این مسیر فراهم شود و شاهد کاهش چشمگیر حوادث جاده ای باشیم.

رئیس کمیته امدادامام خمینی(ره) داورزن نیز با ابراز خرسندی از اجرای خوب این طرح برای اولین بار گفت:اولین مراسم استقبال از زائران در داورزن اجرا می‌شود که در گام نخست ۶راس گوسفند برای سلامتی زائران امام رضا(ع) قربانی و بین نیازمندان شهرستان پخش خواهدشد.

هادی امیدیان ادامه داد:محور و اساس این برنامه ها و حمایت ها، مردم هستند و مبالغی که توسط زائران و مردم و خیران جمع می‌شود گوسفند خریداری و تقدیم محرومان خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.