برخورداربودن داورزن مانع سرمایه گذاری سرمایه گذاران در این شهرستان است

نماینده مردم سبزوار داورزن جغتای جوین خوشاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به محرومیت این شهرستان اشاره کرد و گفت:سرمایه گذاران به دلیل برخوردار بودن داورزن،از سرمایه گذاری در این شهرستان عقب نشینی می کنند.

حسین مقصودی افزود:نگاهی به آمار داورزن در سال ۱۳۶۵ که جمعیت آن ۳۵هزار نفر و در سال ۱۳۹۵ به ۲۲هزار نفر کاهش یافته است درحالی که جمعیت کشور ۴۰درصد افزایش داشته،امروز باید جمعیت داورزن ۵۰هزار نفر باشد که مهاجرت به شهرهای بزرگ،موجب حاشیه نشینی در کلان شهرها شده است که آسیب جدی برای کشور محسوب می شود.

وی گفت:زیرساخت های شهرک صنعتی داورزن آماده سرمایه گذاری است اما سرمایه گذاران پس از رسیدن به شاخص برخورداری منطقه،از سرمایه گذاری منصرف می شوند.

مقصودی در ادامه به کمربند تاریخی داورزن با صد اثرتاریخی اشاره کرد و گفت:این کمربند از روستای کاهک آغاز و به باشتین خاستگاه قیام شیعی سربداران ختم می شود و می تواند برای داورزن ظرفیت بالایی در راستای اشتغال زایی باشد و ۲۰میلیون زائر نیز می توانند از آن بهره مند شوند  که نیازمند آسفالت است  اما به دلیل اجرا نشدن مصوبه آن در زمان استاندار قبل این منطقه،هنوز بلااستفاده  و مردم با مشکلات زیادی روبرو هستند.

وی شهرداری داورزن را در بین شهرداری های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،روداب و ششتمد بسیار مظلوم عنوان کرد و افزود:این شهرداری سالانه بیشترین خدمات را به بیش از ۲۰میلیون زائر امام رضا(ع) می دهد اما متاسفانه کمترین بهره را از اعتبارات داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.