استاندار:خط شکن عرصه اقتصادی و رفع موانع خواهم بود


استاندار خراسان رضوی شامگاه دوشنبه درجلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در جمع اعضای شورای اداری و مردم داورزن در مسجد قبای این شهر اظهارداشت: باید برای اداره کشور و پیشبرد برنامه ریزی ها در حوزه اقتصادی، راه دیگری را در پیش بگیریم و بنده هم خط شکن عرصه اقتصادی و رفع موانع خواهم بود.

به گزارش داورزن‌نیوز،علی‌رضا رزم حسینی افزود:هدف ما در قالب مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی،توانمند شدن مردم است تا نیازی به یارانه ۴۵هزارتومانی نداشته باشند که امیدواریم با مشارکت همه ارکان حاکمیت و معین های اقتصادی به آن دست یابیم.

وی با بیان اینکه باید سبک اداره کشور را در آغاز دهه پنجم انقلاب تغییر دهیم ابراز داشت: زیرساخت‎ها در ۴۰سال گذشته فراهم شده است که امروز باید زمینه را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران برای اشتغال زایی فراهم شود.

وی با تاسف  به اینکه فرآیندهای توسعه ای در دیوان سالاری دولت‌ها محبوس شده اند گفت: متاسفانه اتفاق مثبتی در مسیر توانمندسازی مردم رخ نداده است و باید کشور از بروکراسی نحس اداری نجات یابدو دولت فقط باید پشتیبان و حامی بخش خصوصی باشد.

 مقام عالی دولت در استان خراسان رضوی با بیان اینکه  از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز نباید خدمات دولت‌های مختلف نادیده گرفته شود تصریح کرد: باید بپذیریم که نظام دیوان سالار و بروکراسی پیچیده اداری و قوانین مزاحم، باعث عقب‌افتادگی کشور شده‌است.

وی با ابرازاینکه برخی به یارانه دل‌خوش کرده‌اند افزود:برخی برای گذران زندگی خود روی یارانه حساب باز می‌کنند در صورتی که یک طرف ماجرا دریافت ۴۵ هزار تومان یارانه است وطرف دیگر  چند برابر از جیب‌شان  خارج می‌شود.

وی به پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان یارانه مردم داورزن در سال اشاره کرد وافزود: حدود هزار میلیارد تومان یارانه در طول ۸سال است  درکشورپرداخت شده ،که  آیا این میزان یارانه پرداختی درقدرت اقتصادی‌ مردم تاثیر مثبت داشته و جامعه را به لحاظ معیشتی توانمند کرده است؟ باید برای اداره کشور و پیشبرد برنامه ریزی ها در حوزه اقتصادی، در آغاز دهه پنجم انقلاب راه دیگری را در پیش بگیریم و بنده هم خط شکن عرصه اقتصادی و رفع موانع خواهم بود.

رزم حسینی با تکریم کارآفرینان ابرازداشت: برخی تا دیروز کارآفرینان را  زالوصفت و غارتگر می‌دانستند درحالی که کارآفرینان مجاهد اقتصادی به شمار می‌روند که باید به خاطر تلاش آنها در مسیر توانمندسازی مردم  مورد تکریم قرار گیرند.

وی افزود: داورزن باید به منطقه‌ای نمونه در حوزه اقتصادی تبدیل و اگر نماینده ای برای آبادانی شهر،استان و کشور خود تلاش کرد به او رای داده  و اگر نماینده ای به دنبال باندبازی بود و دعواهای جناحی بین اصولگرایان و اصلاح طلبان را به‌راه انداخت، به او رای نمی‌دهند و همه می‌دانیم که مردم گروه‌های جناحی و سیاسی را به رسمیت نشناخته بلکه جناح خدمت را می‌شناسند.

وی ادامه داد:انقلاب اسلامی به آفت گروه‌های سیاسی دچار و کارآفرینان  ازدیوان سالاری اداری رنج می برند  و تقصیر خودمان است که دولت را بزرگ کرده،و این دیوان‌سالاری جز تولید نارضایتی عمل‌کردمان نتیجه دیگری نداشته است.

استاندار خراسان رضوی تاکیدکرد:جوانان نباید نسبت به آینده و مسئولان بدبین باشند و بدانیم نباید هر خبری را خوانده و منتشر کنیم.واجازه ندهند دشمنان با استفاده از فضای مجازی مردم را نسبت به حاکمیت و مقامات بدبین کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.