جمع‌آوری ۱۰۰میلیون تومان زکات در داورزن

دبیرستادزکات درداورزن گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۰۰میلیون‌تومان زکات درداورزن جمع‌آوری شده‌است.

 

هادی امیدیان صبح امروز در جلسه ستاد احیاء زکات شهرستان اظهارداشت: در۶ ماهه اول سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۰۰میلیون تومان زکات درشهرستان جمع‌آوری شده‌است که ازاین مقدار ۴ میلیون زکات واجب و ۱۹میلیون زکات مستحبی و نیز ۷۷ میلیون تومان زکات انتظامی بوده‌است.

 

وی در ادامهگفت: ملاقات چهره بهچهره در روستاها، هزینهشدن زکات جمعآوریشده در محل خود،ارسال پیامک‌های تبلیغاتی در فضای مجازی وشبکه‌ها، اهدای زکات برای رفع نیاز محرومان ونیازمندان همراه با تشویق مودیان زکات ازجمله فعالیت‌های دبیرخانه احیای زکات داورزن بوده‌است.

 

امام جمعه داورزن نیزگفت: مبلغان و عاملان باید با تبیین آثار پرداخت زکات در بین مردم،آنها را نسبت به این وظیفه اجتماعی آگاه نمایند و بهآنان یادآورشوند و در روایات متعددداریم ،پرداخت زکات باعث افزایش رحمت الهی می شود و باید براساس روایات معتبر فواید پرداخت زکات نیز برای مردم بازگوشود.

 

حجت الاسلام جواد علی‌زاده  درادامه به ارزش‌های دینی پرداخت زکات اشارهکرد وافزود: زکات از واجباتیاست که همه ما باید تلاش‌کنیم با همکاری همگانی این فریضه دینی را انجام دهیم چرا که همواره در احکام درکنار نماز آمده و شرط قبولی دیگر اعمال بیان شده‌است.

 

همچنین سرپرست فرمانداری داورزن ضمن عرض تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) از خدمات و فعالیتهای کمیته امداد در خصوص ستاد احیای زکات قدردانی‎کرد وافزود: باید مردم را با فرهنگ پرداخت زکات و اثرات دنیوی و اخروی آن بیش از پیش آشناکرد، زیرا این مسئله سبب تقویت این فریضه دینی می‌شود و تبلیغ صحیح مسأله زکات از سوی روحانیت می‌تواند بسیار موثرباشد.

 

علی‌رضا عبدالهی در ادامه برلزوم تشکیل شورای فرعی زکات در روستاهای تاکید کرد و بیان‌داشت:راه اندازی شورای فرعی زکات در روستاها باهمکاری شوراهای‌اسلامی،دهیاران و معتمدان قابل اجرااست و کمک‌های کشاورزان ،دامداران و خیران می‌تواند برای حل مسائل معیشتی فقرا و نیازمندان شهر وروستا راهگشا باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.