امام‌جمعه:امیدواری عده به آمریکا نشانه جهالت وخیانت آنهاست

به گزارش‌داورزن نیوز،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده درخطبه نمازجمعه داورزن که درمحل مصلی‌موقت شهرستان برگزارشد اظهارداشت:بسیار عجیب است آمریکایی که مرتکب جنایت در ایران،بدعهدی در برجام شده،رسما حکم به براندازی نظام می دهد ومی‌گوید کمر جمهوری اسلامی را باید شکست، باز عده ای امیدوار به آمریکا هستند.

 

وی افزود:امروز کسانی که از ارتباط با امریکا سخن می‌گویند یا خائن‌ند ونوکر آمریکا هستند یا که نشانه جهالت وسفاهت آنان است.

 

امام جمعه داورزن با اشاره به سخنان اخیررهبر معظم انقلاب ابرازداشت:آحاد مردم مشکلات معیشتی امروز را احساس می‌کنند وبخش زیادی از مردم واقعا زیر فشارند،درقصه ارز وسکه بر اثر برخی بی‌تدبیری‌ها و بی‌توجهی‌ها ارز کشور رفت دست کسانی که از آن سوءاستفاده‌کردند این مشکل مربوط به نحوه‌ی مدیریت اجرایی است.

 

وی‌گفت:تقصیر عمده متوجه کسانی است که آن ارز وسکه را داد که خطای بزرگی کرده،آمریکا حال هم پیشنهاد مذاکره داده این که مسئله جدیدی نیست از اول انقلاب بوده و ملت ما به تبعیت از سخنان رهبرشان که  ایشان فرمودند:جنگ نخواهد شد ومذاکره نخواهیم‌کرد و این خلاصه حرف بود که همه مردم ایران بدانند پایبند هستند.

 

وی در ادامه با گرامی‌داشت ایام حج و فرارسیدن  روزعرفه و عید سعید قربان اظهارکرد:شهادت مظلومانه ۴۰۰زائران ایران اسلامی درسال ۱۳۶۶توسط عربستان وجنایت شهادت ۴۶۴حاجیان در منا همیشه در تاریخ محکوم خواهد ماند.

 

وی با اشاره به‌کودتای ۲۸مرداد که توسط دوکشور انگلیس وآمریکا در ایران اجرا شد ابرازکرد:. نتیجه کودتاسقوط دولت قانونی مصدق بود وبرگشتن دوباره شاه که نشان از  دشمنی آمریکا از قدیم تا به امروز است و به انجام این کودتا اعتراف کرده‌اند.

 

وی ادامه داد:مرحوم مصدق تا زمانی که با آیت اله کاشانی ارتباط داشت به موفقیت‌هایی رسیدنداز جمله ملی شدن صنعت نفت در رابطه با این کودتا هشدار مرحوم کاشانی مورد توجه واقع نشدمصدق گفت:این‌جانب مستظهر به پشتیبانی ملت ایران هستم،که متاسفانه سبب سقوط دولتش شد،یک عده هم تهمت به مرحوم کاشانی می‌زنند که صحیح نیست هرگاه از علماءجدا شدند ،ملت ضربه خوردند.در مشروطه شیخ فضل الله نوری را تنها گذاشتند،رضا خان قلدر حاکم شدآیت الله کاشانی را کنار گذاشتند محمدرضا حاکم شدکه هردو جنایات فراوانی مرتکب شدند و باید این نکته آموزنده توجه کرد.

 

علی‌زاده با بیان اینکه بین عبادت وعبودیت تفاوت است تصریح کرد:گاهی انسان عبادت می‌کند اما عبودیت ندارد،عبودیت یعنی بنده خدا بودن وآن چه خدا به او داد مالکیتی برای خود قائل نیست،مالک حقیقی را خداوند می‌داند ومال را در راهی خرج می‌کند که خدا می‌خواهد  و برای خود تدبیر وچاره اندیشی نکند عمل به واجبات مقدم بر مستحبات است.

 

وی افزود:گاهی قلب انسان ادبار دارد گناه یعنی از عوامل مهمی است که سبب می‌شود لذت عبادت از انسان سلب شود عده ای می‌گویند ما از خواندن قرآن لذت نمی‌بریم ازشنیدن موسیقی لذت می‌بریم،این برمی‌گرددبه قلب انسان که گاهی بیمار می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.