ادعای امروزحقوق بشر غرب را مسلمانان در قرن ها پیش مفتخر به آن هستند

امام‌جمعه داورزن
ادعای امروزه حقوق بشر غرب را مسلمانان در قرن ها پیش مفتخر به آن هستند
به گزارش‌خبرگزاری فارس ازداورزن،حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده درخطبه نمازجمعه داورزن که درمحل مصلی‌موقت شهرستان برگزار شد به مناسبت روز حقوق بشر اظهارداشت:اسلام دین کرامت وبزرگ‌داشت،مقام انسانی به معنای حقیقی کلمه است.
وی افزود:دراسلام نه تنها حقوق انسان بلکه به حقوق حیوانات وطبیعت هم توجه شده‌است وامروزه غرب ادعای حقوق بشری دارد درحالی‌که چندین قرن قبل امام سجاد(علیه السلام)در رساله‌ی حقوق به خیلی از این حقوق انسانی اشاره‌کرده‌اند که افتخار مامسلمانان است.
امام جمعه‌ی داورزن سال‌روز تشکیل جهاد دانشگاهی که با فرمان امام خمینی(ره)درسال ۱۳۵۹اتفاق افتاد گرامی‌داشت و گفت:تشکیل جهاد دانشگاهی درراستای اهداف انقلاب فرهنگی برای جلوگیری ازعوامل طاغوتی در دانشگاه که مانع اشاعه فرهنگ اسلامی بودند تاسیس شد ودر نتیجه دانشجویان به مقابله برخاستند ودانشگاه ها تعطیل شدند.
وی بیان‌داشت:روز دحوالارض،روزی است که همه زمین زیر آب بود،ابتدا زمین کعبه وبه تدریج سایر خشکی‌ها از زیر آب سر برآوردند روز با فضیلتی که ثواب روزه‌ی آن معادل ۷۰سال روزه بوده و درقرآن کریم نیز به آن اشاره شده است.
خطیب جمعه‌ی داورزن در ادامه سخنان خود درباره تربیت فرزند ابراز داشت:یکی از تربیت‌هایی که قرآن کریم از پدر ومادرها انتظار دارد،تربیت احکامی،آموزش احکام دین به فرزندان است.
علی‌زاده به حفظ حجاب از دیدگاه قرآن کریم پرداخت وگفت:یکی از آیاتی است که به مقوله چادر وحجاب می‌پردازد اشاره به حفظ عفت با لباسی که سراسر بدن را بپوشاند.
وی افزود:حجاب سبب می‌شود مورد اذیت قرار نگیرید،امروزه درغرب چقدر تجاوز به زنان می‌شود؟به خاطر بی‌حجابی است که حجاب سبب امنیت روانی،به ویژه جوانان جامعه و بی‌حجابی وبدحجابی سبب از هم گسیختگی خانواده در جامعه می‌شود.
وی ادامه داد: آموزش مکارم اخلاق به فرزندان از دیگر سفارشات کتاب آسمانی است که می‌فرماید:فرزندم تکبر وغرور نداشته باش،ونیزتربیت روحی و فکری از دیگر وظایف تربیتی خانواده بر فرزند است تا با ایجاد روح امید در فرزندخود،در مقابل مشکلات خود را نبازد و مقابله کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52