قشر زحمت‌کش خبرنگار نباید در اموراتش معطل بماند/عکس

گزارش داورزن نیوز از مراسم روز تکریم خبرنگار در داورزن

قشر زحمت‌کش خبرنگار نباید در اموراتش معطل بماند

به گزارش  داورزن نیوز، مراسم تکریم و تقدیر از خبرنگاران داورزن و فعالان فضای مجازی با حضور مسئولان برگزارشد

امام جمعه داورزن با بیان اینکه خبر و اطلاع‌رسانی در دنیا از جایگاه ویژه برخوردار است ابراز داشت:امواج موثر و آثار یک خبر می‌تواند بر یک جامعه اثر تخریب یا ساختاری داشته باشد.

حجت الاسلام جواد علی‌زاده افزود:می بینیم که دشمنان برای براندازی نظام از موج‌های خبری بهره می‌برند و اگر بخواهیم اهمیت موضوعی را درک‌کنیم باید ببینیم در نظردشمنان از چه جایگاهی برخوردار است.

وی گفت:زحمات خبرنگاران برکسی پوشیده نیست و نقش آنان به عنوان دیدبان جامعه در حل و انتقال مشکلات مردم به مسئولان قابل تقدیراست.

وی ابرازداشت:همان‌طور که انعکاس خدمات مسئولان موجب تحکیم نظام میشودنقد وانتقاد منصفانه نیز تلنگری برای تلاش بیشتر و رفع کاستی‌ها خواهد بود.

فرماندار داورزن نیز با تکریم مقام خبرنگار اظهارداشت:اهمیت رسانه به استقلال و عدم وابستگی آن است و هیچ رسانه‌ی داخلی نیست که برای بقا و وحدت ملی تلاش نکند.

غلامعلی پیش‌بین افزود:نقد درست رسانه است که می تواند به ترمیم و تعمیم سازمان‌ها کمک‌کند و کمک رسانه ها در شرایط بحرانی کشور موجب تحکیم و انسجام ملی و کشور خواهدشد.

وی با بیان اینکه باید حقوق خبرنگار محفوظ باشد افزود:قشر زحمت‌کش خبرنگار نباید در اموراتش معطل بماند و همه به‌ویژه بیمه‌ها باید کمک‌کنند تا حقوق صنفی خبرنگاران حفظ شود.

فرماندار داورزن ادامه داد:خبرنگاری می‌تواند به رسالت خود خوب عمل کند که وضعیت مالی مناسبی برخوردار باشد وگرنه خبرنگاری که وضع مالی نامناسبی داشته باشد شکننده است و نقد خوبی نخواهدداشت.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه‌داورزن نیز با گرامی‌داشت روز خبرنگار ابرازداشت:قدرت اثرگذاری یک خبرنگار از یک سلاح بالاتر است و اهل قلم قدر و منزلت خود را بدانند.

روح الله پسندیده افزود:دشمن برای پیش بردن اهدافش در عصر حاضر،وارد عرصه مجازی و نرم افزاری شده و فعالیت‌هایش بر همه مشهود است.

وی با اشاره به فشارهاو هجمه‌ها بر فضای رسانه بیان داشت:فضای رسانه فضای درگیرکننده‌ایست که فشار زیادی بر خبرنگاران وجود دارد،رساندن صدای مردم با ادبیات درست و نزاکت کار آسانی نیست که تبعات زیادی برای گوینده و نویسنده خواهد داشت و خبرنگاران با تحمل تمام سختی ها این مسئولیت سنگین را به دوش می‌کشند.

پسندیده ادامه داد:خبرنگار باید مراقب باشد و بداند قلمی دارد که می‌تواند سرنوشت افراد و جامعه را تغییر دهد،و باید دفاع از ارزش‌ها را با هیچ چیز دیگر معامله نکنیم و مراقب باشیم شکافی ایجاد نشود.

وی با تقدیر از تلاش امروزه خبرنگاران در همه عرصه ها افزود:امروزه فعالان فضای مجازی و خبرنگاران در کشور به زیبایی وارد این فضا شده اند،و تلاش ها برای دفاع از حقوق مردم قابل ستایش است.

خبرنگارفارس نیز با بیان اینکه خبرنگاری یک گفتمان دوطرفه برای اصلاح امور است اظهارکرد:تلاش خبرنگار شفاف سازی و انتقاد ها به سمت سازندگی و توسعه است که همه مسائل  و امورات جامعه را در بر می‌گیرد.

حسین داورزنی افزود:متاسفانه اغلب مواقع ظرفیت رسانه‌ها به حاشیه سپرده و این واسطه استعداد درونی با مردم مورد بی مهری واقع می‌شود.

وی گفت:معمولاً رسانه های بزرگ خط و مشی های خود را از منظر سیاسی، اجتماعی و یا فرهنگی دنبال کرده و به نوعی مستقیم یا غیر مستقیم حمایت می‌شوند، اما خبرنگاران محلی  بدون حمایت مالی و دستمزدی  تنها برای ادای وظیفه اطلاع رسانی و عشق به فعالیت در این عرصه کار می‌کنند، پس توقع مهربانی مسئولان با آنها چیز زیادی نیست.

داورزنی ادامه داد:چنان‌چه مسئولان حس کنند که خبرنگاران در کنارشان هستند و خبرنگاران نیز با بازکردن فضا این نگرانی و دلهره را از خود دورکنند و در کنار آن سواد رسانه‌ای در میان مردم افزایش یابد، به قطع روزهای خوبی را پیشرو داریم.

در پایان مراسم از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شهرستان داورزن با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

 گزارش تصویری از مراسم روز تکریم خبرنگار در داورزن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.