غرب خراسان رضوی به ۴ پایگاه جدید اورژانس نیاز دارد

دکتر علی شریفان روز دوشنبه در نشست پیشگیری از حوادث جاده ای افزود: برای خدمات رسانی درخور به مصدومان و بیماران شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به ۱۱ پایگاه جدید اورژانس نیاز است.

وی تصریح کرد: در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سبزوار ۴۰ دستگاه آمبولانس به صورت شبانه روزی فعال هستند که حدود ۳۰ درصد این ناوگان بر مبنای استانداردهای جهانی فرسوده است و باید نوسازی شود.

دکتر شریفان با بیان اینکه بیشترین حوادث جاده ای کشور در ۱۰ سال گذشته در شهریورماه رخ داده و بطور میانگین روزانه ۶۶ نفر در آن جان باخته اند، گفت: تمهیدات مناسبی برای کاهش تلفات و مصدومان ماه آخر تابستان پیش بینی شده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سبزوار گفت: علاوه بر پایگاههای موجود، پنج آمبولانس اورژانس ۱۱۵ دیگر در ایام تعطیلات اعیاد قربان و غدیر و روزهای تاسوعا و عاشورا در منطقه غرب خراسان رضوی افزوده می شود.

وی اظهار داشت: در چهار ماهه نخست امسال ۵۲ هزار و ۶۵۰ تماس با اورژانس برقرار شد که منجر به ۱۱ هزار و۷۰۰ ماموریت و اعزام آمبولانس و ارائه خدمت به ۱۳ هزار و ۵۵نفر در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن شد.

۲۶ مرکز اورژانس شهری و روستایی با ۲۹ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتورآمبولانس و یک بالگرد خدمات درمانی را در شهرستان سبزوار به هموطنان ارائه می کنند.

داورزن در ۳۰۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52