انتقاد حق مردم است/حل مشکلات مردم در سایه وحدت و قدرت تحمل و انتقادپذیری مسئولان است

گزارش داورزن نیوز از جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان داورزن

حل مشکلات مردم در سایه وحدت و قدرت تحمل و انتقادپذیری مسئولان است

به گزارش داورزن نیوز،امام جمعه داورزن در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ظهر امروز اظهار داشت:فرهنگ اسلامی و دین باوری در ملت وجود دارد که توانسته‌اند در برهه های زمانی مختلف فشارهای اقتصادی،جنگ و دیگر مشکلات را صبورانه تحمل کنند.

حجت الاسلام‌جواد علی‌زاده با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره شباهت فرهنگ به آب و هوا ابرازداشت:فرهنگ اتحاد و همدلی است که می تواند راه موفقیت را در همه عرصه ها رقم بزند که این باید دربین مسئولان بیشتر دیده شود و همه‌ی قوا برای حل مشکلات باید دست به دست هم دهیم.

وی با اشاره به قدرت تحمل مسئولان افزود:حل مشکلات مردم در سایه وحدت و قدرت تحمل و انتقادپذیری مسئولان است و اختلاف بین مسئولان موجب زیان و خسران مردم و ملت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد:اگر نقدی انجام می شود هرچند نادرست هم باشد وظیفه مسئول است که نقد را به درستی و زیبایی پاسخ دهد تا روش نقد درست نیز فرهنگ سازی شودنه اینکه جواب نقد را با هتاکی و الفاظ زشت و توهین بدهد.

علی‌زاده ابراز داشت:یکی از مسئولان بر استفاده بانوان از استخر روباز موجود در شهرستان سخنانی را گفته است که توصیه می شود فرهنگ حیا و عفاف را حفظ کنیم و ارزش و کرامت بانوان را بیش از این بدانیم.

وی گفت:کسی با ورزش بانوان مشکلی ندارد اما حفظ حریم باید با فرهنگ اسلامی و دینی مطابقت داشته باشد و مسئولان شرایط فرهنگی مذهبی محل خدمت را نیز درنظر بگیرند.

امام‌جمعه داورزن بیان کرد:مدیران و مسئولان مدیون شهدا هستند و بدانند که برای حفظ هر کرسی مدیریت هفتادو تن شهید داده ایم یعنی اینکه برای هر صندلی یک کربلا اتفاق افتاده است و این مسئولیت سنگینی بر دوش ماست که باید پاسخگو باشیم.

معاون فرماندار داورزن نیز با تاکید بر همدلی افزود:با وحدت بین مردم و مسئولان و صرفه جویی در خرید اقلام می توان برخی مشکلات اقتصادی قائق آمد.

علی‌رضا عبدالهی گفت:در نمایشگاه توانمندی های بانوان شهرستان این اتحاد توانست نشان دهد که می شود کارهای بزرگ‌تری انجام داد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه داورزن نیز با بیان اینکه وظیفه هر مسئولی پاسخ‌گویی است ابراز داشت:حداقل با عمل اگر نمی توانیم به انتقادات مردم پاسخ بدهیم،با رعایت ادبیات درست و خوش‌رویی و زبان ادب پاسخ‌گوی مردم باشیم وگرنه سکوت کنیم.

روح الله پسندیده افزود:متاسفانه برخی از مسئولان،با حرف های زشت و توهین آمیز و سراسر لجن پراکنی های زشت،پاسخ منتقدین را می دهند که این در شان و فرهنگ یک مسئول در نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی با اشاره به تاخیر ساخت المان شهدای گمنام در ورودی شهر داورزن اظهار داشت:اگر ما مسئولین پای کار باشیم به یقین شهدا کار را روی زمین نمی گذارند و مردم نیز در صحنه حضور خواهند داشت.

رئیس حوزه قضایی داورزن نیز با اذعان به فرهنگ غنی شهرستان ابراز داشت:بدون تعارف فرهنگ عمومی شهرستان از وضعیت بسیار مناسب و بالایی برخوردار است که در بررسی  پرونده های قضایی این به وضوح مشاهده می شود.

رضا سیدآبادی افزود:برنامه ریزی های مناسب برای ایام محرم و خدمت به دستگاه امام حسین(ع) باید در این روزها مورد توجه قرار گیرد تا هرچه بهتر و شایسته تر فرهنگ حسینی ترویج یابد.

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت:برگزاری یک شب فرهنگی برای داورزن  در استان در حال بررسی بوده که و نیازمند اعتبارات ومنابع مالی است.

محسن توکل افزود:با همراهی هنرمندان شهرستان،نمایشگاه دائمی محصولات فرهنگی و هنری برپا شده و امیدواریم ادامه یابد.

وی خاطر نشان کرد:داورزن در سال گذشته مقام اول کمیته فرهنگی در استان را کسب کرده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52