حوض‌های آب قدیمی تبدیل به احسن می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن از تبدیل به احسن حوض‌های آب شرب مصارف عمومی وقف‌شده، به آب‌سردکن در معابرعمومی شهر و روستا خبر داد.

محمدرضا محسن آبادی در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز در داورزن اظهارداشت:موقوفه‌هایی با عنوان حوض آب شرب وجوددارد که واقفین چند فنجان آب نیز برای آن وقف کرده‌اند.

وی‌افزود:این حوض‌ها در دهه‌های گذشته که آب شرب لوله‌کشی وجود نداشت در جاهای مختلف شهر و روستا برای مصارف آب شرب مردم ساخته می‌شد.

وی گفت:محل تامین آب این حوض‌ها از آب رودخانه داورزن بوده که چند حوض نیز دارای اسناد وقفی به همراه آب است.

محسن آبادی با بیان اینکه حوض‌ها اکنون تخریب و دیگر استفاده نمی‌شود بیان‌داشت:برای احیای نیات واقفان اکنون آبسردکن‌هایی برای مصارف عمومی در معابر شهری نصب می‌شود.

وی ابرازداشت:اولین آبسردکن از محل درآمدهای حوض مشهور به کربلایی محمد و حسین آقا حمزه با چهارفنجان آب وقفی و با نام واقفین در بلوار اصلی شهرنصب شد.

رئیس اوقاف داورزن خاطرنشان‌کرد:این موقوفه در سال ۱۳۳۵ شمسی وقف و اکنون درآمد آن با نصب یک آبسردکن و هزینه های جاری تبدیل به احسن شده است و هنوز موقوفاتی برای نصب ِآبسردکن‌های دیگر نیز وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52