زیرساختهای لازم برای راه اندازی ناحیه صنعتی داورزن فراهم شده است

نماینده مردم سبزوار بزرگ:

زیرساختهای لازم برای راه اندازی ناحیه صنعتی داورزن فراهم شده است

حسین مقصودی  در باره ناحیه صنعتی داورزن گفت: زیرساخت های لازم از قبیل ایجاد شبکه فشار متوسط برق ۲۰ کیلو ولت و طرحهای شبکه توزیع آب این ناحیه صنعتی به پایان رسیده و زمین آن آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

مقصودی با بیان اینکه مانعی برای واگذاری زمین در ناحیه صنعتی داورزن وجود ندارد افزود: زمین با ۶۰ درصد تخفیف و اقساط ۶۰ ماهه بدون پیش پرداخت به سرمایه گذاران واگذار می شود و خریداران زمین از معافیت مالیاتی ۱۰ تا ۱۲ ساله نیز برخوردار می گردند.

وی اظهار داشت: زمین و مکان ناحیه صنعتی بخش ششتمد سبزوار نیز انتخاب شده و استعلام اداره کل آب این ناحیه باقی مانده است.

وی گفت: برخی استعلام های ناحیه صنعتی روداب هم از قبیل محیط زیست و آب باقی مانده و زمین آن مشکل مستثنیات دارد لذا در پی جابه جایی زمین هستیم تا با استفاده از امتیازات ویژه دولت به سرمایه گذاران واگذار شود.

مقصودی با اشاره به سفر سال گذشته معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی افزود: ۴۰ میلیارد ریال برای مرمت قنوات شهرستان ‌های غرب خراسان رضوی جذب شد.

وی اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۰ قنات در غرب خراسان رضوی وجود دارد که لایروبی ۳۵۰ قنات طی سه ماه گذشته آغاز شده و تلاش می شود امسال لایروبی ۵۰ درصد قنوات نیازمند مرمت اضطراری انجام شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی از محل اعتبارات سفر اردیبهشت ماه امسال رئیس جمهوری و هیات دولت به خراسان رضوی به این شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: یک هزار میلیارد ریال این مبلغ برای تکمیل طرح راه آهن سبزوار و ۳۰۰ میلیارد ریال نیز برای تکمیل استادیوم ۱۵ هزار نفری سربداران این شهرستان تخصیص یافت.

وی اظهار داشت: همچنین برای تکمیل پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۱۵۰ میلیارد ریال و برای احداث یک مجتمع فرهنگی در شهر سبزوار ۳۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

مقصودی گفت: در حوزه راهها نیز ۱۵۰ میلیارد ریال برای جاده سبزوار به سلطان آباد، ۵۰۰ میلیارد ریال برای چهار بانده شدن مسیر سبزوار به شهر حکم آباد جوین و ۱۵۰ میلیارد ریال به جاده سه راه برغمد به شهرستان جغتای تخصیص یافت.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد./جماران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52