۱۱ رشته قنات در داورزن مرمت شد

مدیر جهاد کشاورزی داورزن گفت: امسال ۱۱ رشته قنات این شهرستان به طول پنج کیلومتر با هزینه ۹ میلیارد ریال مرمت و بهسازی شد.

حسین تاج آبادی افزود: در سال زراعی جاری عملیات مرمت ۲۲ رشته قنات به طول ۱۰ کیلومتر در دست اجراست که تاکنون نیمی از این قنوات مرمت شده است.
وی اظهار داشت: برای مرمت این قنوات ۱۰ میلیارد ریال اختصاص یافته و هفت میلیارد ریال نیز با همیاری و مشارکت کشاورزان داورزن جمع آوری شده است.
وی با بیان اینکه احیای قنوات منجر به رونق بخش کشاورزی می شود گفت: در مجموع ۴۶ رشته قنات فعال در شهرستان داورزن نیاز به احیا و مرمت دارد که برای لابرویی کامل آنها حدود ۳۵ میلیارد ریال مورد نیاز است.
تاج آبادی افزود: قنات های داورزن ۲۱ درصد از حجم آب بخش کشاورزی این شهرستان را تامین می کنند و هم اکنون ۴۶ رشته قنات در این منطقه با دبی ۸۵۶ لیتر در ثانیه وجود دارد.
چهار هزار بهره بردار در بخشهای کشاورزی، باغداری و دامپروری داورزن فعال هستند و سطح کل عرصه های کشاورزی این شهرستان ۲۰ هزار هکتار شامل ۱۷ هزار هکتار کشتزار و سه هزار هکتار باغ است.
داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد./ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52