شورای نگهبان عمود خیمه نظام جمهوری اسلامی است.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان داورزن:

 شورای نگهبان عمود خیمه نظام جمهوری اسلامی است

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان داورزن درسخنان پیش از خطبه نمازجمعه شهرستان داورزن با تقدیر از ستاد نمازجمعه شهرستان داورزن و امام جمعه با در اختیار قرار دادن این فرصت برای سخنرانی در خطبه های نماز جمعهاظهار داشت: لازم میدانم ۲۶ تیر ماه سال‌روز تاسیس نهاد مقدس شورای نگهبان توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را به ناظرین شورا و شما نمازگزاران عزیز تبریک و تهنیت عرض کنم.
حسین رجبی افزود: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ،وظایفی  برای شورای نگهبان تعیین نموده است از آن جمله میتوان به سه مورد مهم نظارت بر قانون گذاری ، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات اشاره کرد.

وی با اشاره بر  نظارت بر قانون گذاری ابراز داشت: این نظارت یعنی اینکه ، اعضای شورای نگهبان بررسی می کنند که مصوبات مجلس با قانون اساسی و با احکام شرعی مغایرت نداشته باشد.
سرپرست دفتر شهرستان داورزن افزود: چنانچه استفساریه ای به شورای نگهبان رسید و شورا نیز ضرورت تفسیر را احراز کرد ، در این صورت نسبت به تفسیر قانون اساسی اقدام می نماید.
وی در خصوص نظارت بر انتخابات گفت: شورای نگهبان به اتفاق اعضاء هیات نظارت که از بین اقشار مختلف جامعه انتخاب می کند بر سه انتخابات مهم کشور یعنی ، انتخابات ریاست جمهوری،مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نظارت کرد و نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان هیچ دخالتی در این انتخابات ندارد.
رجبی ضمن بررسی صلاحیت ها توسط اعضای محترم شورای نگهبان گفت: یکی از موضوعات مربوط به نظارت بر صحت انتخابات ، مسئله بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی یا انتخاب شوندگان است که طبق ماده ۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی این نظارت استصوابی و عام و در تمام مراحل و در تمام امور مربوط به انتخابات جاری است.
وی در خصوص تشکیلات دفاتر نظارت گفت: بعد از فرمان مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد تشکیلات صابت و قوی در سال ۱۳۸۰ در شهرستان ها ، دفاتر نظارت تشکیل شد و این دفاتر از بین نیروهای مومن و متعهد افرادی را مشخص نمودند. این مجموعه تشکیلاتی کاملا مردمی بوده و در طول سال برای آنها آموزش هایی از قبیل مسائل اعتقادی، اخلاقی ، فرهنگی و مباحث فرهنگی و مباحث اختصاصی انتخابات داده می شود تا آمادگی کامل را برای صیانت از آراء شما مردم عزیز را در هر انتخابات داشته باشند.
سرپرست دفتر شهرستان در پایان سخنان خودگفت: اگر از شورای نگهبان به عنوان عمود خیمه نظام جمهوری اسلامی نام ببریم حرفی به گزافه نگفته ایم زیرا مقام عظمای ولایت می
فرماید: حقیقتا بود و نبود شورای نگهبان به معنای بود و نبود نظام جمهوری اسلامی است.
وی خاطر نشان کرد: انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال آینده چیزی باقی نمانده است ، از هم اکنون به فکر باشیم تا از بین کاندیداهای احتمالی افراد اصلح را شناسایی نموده و ضمن حضور حداکثری در انتخابات بتوانیم در روز انتخابات یک انتخاب خوب داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52