بهترین مدیریت بحران،مدیریت پیشگیرانه است

مدیرکل بحران خراسان رضوی گفت:بهترین نوع مدیریت بحران،مدیریت پیشگیرانه است

به گزارش داورزن نیوز،حجت‌علی شایان فردر جمع اعضای شورای اداری و هماهنگی مدیریت بحران داورزن صبح امروز اظهارداشت:در زمینه اعتبارات تنگناهایی وجود دارد اما می شود با مدیریت پیشگیرانه،بر مشکلات بحرانی فائق شد.

وی افزود:همه مدیران باید مشکلات موجود در منطقه خدمت را بشناسند و با امکانات موجود در محل  اشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند در مواقع بحرانی از عهده مدیریت آن برآیند.

شایان فر با اشاره به هماهنگی‌های مدیریتی بحران ابرازداشت:هماهنگی و وحدت ادارات با مدیریت بحران یکی از مهم‌ترین مسائل در تسریع حل مشکلات است.

وی ادامه داد:بروزرسانی امکانات موجود و هم‌خوانی ابزار و قطعات در همه ادارات می‌تواند در مواقع بروز حوادث و بحرانی،کمک های فراوانی به حل بحران نماید.

مدیرکل بحران استان با اشاره به برنامه‌های امسال این مدیریت بیان داشت:۶هدف عملیاتی،۱۵برنامه و ۶۱فعالیت برای تحقق بخشیدن حوزه عمرانی مورد بررسی قرار گرفته است که برای مواقع بحرانی از کمک دهیاران و بخشداران با برگزاری دوره های آموزشی بهره مند خواهیم شد.

خبرنگار فارس نیز با بیان این که هر شهروند درزمان بحران باید بتواند ۷۲ ساعت وضعیت  خود را تا رسیدن اولین کمک ها مدیریت کند گفت:همه ما باید بسته جامع و بروز شده ای از کمک های اولیه،غذای کنسرو،روشنایی و… را در محلی از منزل که کمترین آسیب به آن می رسد را آماده داشته باشیم تا در مواقع بحرانی بتوانیم جان خود را برای حداقل چند ساعت تا رسیدن کمک های اولیه حفظ کنیم.

مدیرکل بحران با استقبال از این پیشنهاد در پاسخ خبرنگارفارس گفت:هلال احمر طی برنامه ای در سال گذشته ۲۰هزار خانواده را در زمینه بحران با عنوان خادم آموزش داده است و در برنامه امسال نیزآموزش ۶۰هزار خانواده پیش بینی شده است.

فرماندار داورزن نیز مدیریت و وحدت را مهمترین نکته زمان بحران عنوان نمود وگفت:هماهنگی‌ها و وحدت بین ادارات و مدیران با مردم می تواند وضعیت را تا حدود زیادی به حالت عادی برگرداند.

سیدغلام‌علی پیش‌بین افزود:یکی از حادثه خیزترین جاده‌های استان متعلق به شهرستان داورزن است که می تواند جدای فرصت‌ها،تهدیدات بحرانی زیادی را به همراه داشته باشد.

وی گفت:نمونه بارز این حوادث در حادثه واژگونی تانکر سوخت و اتوبوس زائران عراقی در چند روز گذشته است که می توانست بحران جدی برای منطقه باشد.

فرماندارداورزن گفت:وجود ۳۲حلقه آب شرب سبزوار از منطقه داورزن،آلودگی یک شهر،نارضایتی های مردمی و یا تخریب و کم آبی می تواند به یک بحران تبدیل شود و اقلیم کوهستانی و کویری شهرستان و گاهی با یک بارش کوهپایه ای،به ایجاد سیلاب و خطر افتادن روستاهای مسیرحادثه،وضعیت را به بحران تبدیل نماید.

پیش بین ابراز داشت:۷۰۰تا ۹۰۰بار ترانزیت روزانه از محور عبوری شهرستان،و تامین ۸۰درصد مرغ استان از دیگر مسائلی است که با کوچکترین حادثه ای یا قطع انرژی مثل برق می تواند بحران را رقم بزند.

وی گفت:بررسی این موارد و شناسایی نقطه های بحرانی باید در دستور کارمدیریت بحران قرارگیرد و با پیشگیری‌ها و تدابیر لازم در کند شدن ایجاد بحران اقداماتی انجام شود.

سرپرست هلال احمر داورزن نیز با بیان اینکه جمعیت هلال احمر از پیشتازان عملیاتی زمان بحران است گفت:شهرستان داورزن بیش از ۸هزار جوان دارد که  می تواند ظرفیت خوبی برای کمک به بحران ها باشند که نیازمند آموزش های لازم است ولی کمبود امکانات این مهم را به تاخیر انداخته است.

سیدعلی دلبری گفت:در گام اول آموزش هایی در منطقه آغاز شده است و تلاش می کنیم حداقل ۵۰۰نفر را برای عضویت داوطلبانه ثبت نام و آموزش های لازم را بدهیم و این عمل به ارتقای این نمایندگی به اداره کمک فراوانی خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52