اما و اگرهای وضعیت فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در داورزن

وضعیت اسکان و تشکیلات ستاد بازسازی عتبات عالیات در داورزن هنوز نامعلوم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن، وضعیت اسکان و تشکیلات ستاد بازسازی عتبات عالیات در این شهرستان در حالی هنوز نامعلوم است که مسولان داورزن صبح امروز در جلسه‌ای، اما و اگرهای وضعیت فعالیت این ستاد را مورد بررسی قرار دادند.

 رئیس ستاد عتبات عالیات داورزن در این جلسه اظهار داشت: با وجود اینکه بیش از چند سال از فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در داورزن می‌گذرد، متاسفانه مکان مشخصی برای آن تعیین نشده است.

نصرالله مهدیان‌فر با بیان اینکه ساختمان فرمانداری داورزن برای ساختار فرمانداری خود نیز کوچک است، افزود: با تمام این مشکلات نیز فرمانداری همکاری کرده و میزی را در اختیار ستاد گذاشته است که در شان این ستاد نیست.

وی همچنین دیگر اهداف ستاد را بر شمرد و گفت: تشکیلات ستاد عتبات عالیات در داورزن و ستادهای فرعی آن در مراکز بخش‌ها و رابطین ستاد در سطح روستاهای این شهرستان در حال انجام است تا بتوانیم مشارکت‌های مردمی را به خوبی جذب کنیم.

 رئیس ستاد عتبات عالیات داورزن افزود: کمک و مساعدت اعضای ستاد، مدیران و مسئولان، اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران، روحانیون و ائمه مساجد می‌تواند پیرامون نیازمندی‌های ستاد عتبات عالیات این شهرستان تاثیر فراوانی داشته باشد.

مهدیان‌فر با اشاره به عملکرد جمع‌آوری نذورات در سال جاری، گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۸۰ خشت طلا برای کمک به بازسازی عتبات عالیات توسط خیران و مشتاقان عصمت و طهارت در داورزن اهدا شده است.

به‌زودی مکانی مناسب به ستاد واگذار می‌شود

در ادامه این جلسه، فرماندار داورزن نیز بیان کرد: مکان کنونی ستاد در فرمانداری از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، مجموعه فرمانداری این شهرستان نیز به‌دلیل اینکه کوچک است، نمی‌تواند پاسخگوی اتاق مناسب با امکانات لازم برای برخی از ستادها باشد.

سیدغلامعلی پیش‌بین ابراز امیدواری کرد: به‌زودی با تغییرات ساختمان‌ها در بین ادارات داورزن، مکانی در شان ستاد بازسازی عتبات عالیات این شهرستان در نظر می‌گیریم.

ستاد عتبات عالیات همیشه آماده پاسخگویی به شبهات و سوالات است

در دامه این جلسه، مسئول روابط عمومی و فرهنگی ستاد عتبات عالیات داورزن نیز گفت: یکی از راه‌های جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی، آسان پرداخت‌ها بوده، چراکه شماره حساب‌هایی به همین منظور ایجاد شده است.

حسین داورزنی گفت: واحد فرهنگی ستاد عتبات عالیات داورزن همیشه آماده پاسخگویی به شبهات و سوالات در این زمینه است و بهره‌مندی از سخنان افراد موثر نظیر امام جمعه، فرماندار، روحانیون و مدیران در ترویج این فرهنگ دینی ایرانی و اسلامی کمک فروانی می‌کند.

وی ادامه داد: ستاد بازسازی به‌طور دائم، تمام هزینه‌ها و عملکردها را شفاف در اختیار مردم قرار می‌دهد، با تهیه مستندهای تصویری، خبری و همایش‌ها، اخبار را منتشر می‌کند تا مردم از روند پیشرفت بازسازی اطلاع دائم داشته باشند.

داورزن در حوزه دینی بیشترین نذورات را دارد

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: استفاده از ظرفیت نمازجمعه می‌تواند کمک شایانی به فرهنگ‌سازی این امر مهم باشد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد سجادی‌نژاد با بیان اینکه داورزن در حوزه دینی بیشترین نذورات را نسبت به شهرستان‌های هم‌تراز خود دارد، تصریح کرد:اگر در بحث فرهنگ‌سازی، خوب کار شود، منابع مالی نیز حل می‌شود.

وی گفت: برگزاری همایش برای شناخت خیران راهکار خوبی است و باید به گونه‌ای عمل شود تا مردم داوطلبانه برای این امور گام بردارند.

تفاهم‌نامه اداری راه مناسب کمک به عتبات

در ادامه این جلسه، رئیس اوقاف داورزن نیز بیان کرد:موقوفاتی وجود دارد که نیت واقف برای زائران حسینی است، در این راستا می‌توان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک‌هایی کرد.

محمدرضا محسن‌آبادی گفت: با هماهنگی‌هایی که سال گذشته بین ستاد بازسازی و اداره کل اوقاف خراسان رضوی شده بود، تعداد زیادی آب معدنی و آرد برای کمک به ستاد اربعین در داورزن، جمع‌آوری شد.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌های بین اداری نیز می‌تواند راه مناسبی برای کمک به بازسازی عتبات عالیات باشد.

انتهای پیام/

گزارش:حسین داورزنی

لینک فارس

http://razavi.farsnews.com/news/13970310000527

 

بازدیدها:157
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.