مسئولان با هزینه بر دوش ملت دیدگاه رهبری را تجربه کردند

امام جمعه داورزن گفت: مسئولان با پرداخت هزینه گزاف بعد از چندسال به آن چه رهبر معظم انقلاب می گفت رسیدند.

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با اشاره به برجام و نتایج آن اظهار داشت: آن چه رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته فرمودند را مسئولان بعد از چند سال با دادن هزینه های بسیاری که بر دوش ملت تحمیل شد تجربه کردند و دیدند که به امریکا و هم دستانش اعتمادی نیست.

وی افزود: در ابتدا قبل از شروع مذاکرات برجام رهبر عزیزمان تذکر دادند که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند.اما درعین حال با اصرار مسئولان وقت، رهبر بزرگوار فقط در موضوع برجام اجازه مذاکره دادند و امروزه بعد از چندسال همه مسئولان به همان نگاه رهبری رسیدند و بدعهدی آمریکایی ها را مشاهده کردند.

امام جمعه داورزن ادامه داد:نه تنها تحریم ها برداشته نشد بلکه تحریم های جدید نیز اضافه شد و ای کاش سخنان رهبری شنیده می شد وکار به اینجا نمی رسید واین هزینه سنگین بر دوش ملت گذاشته و زحمات خود مسئولان نیز هدر داده نمی شد.

وی با بیان این که  عده ای تلاش می کنند توپ را در زمین رهبری بیندازند ابراز داشت: در حالی که نگاه رهبری روشن است وایشان به صراحت بیان کردند،رهبری با شرایطی برجام را اجازه دادند نه به هر شرایطی.

 وی گفت: خروج از برجام توسط آمریکا بهانه ای بود تااروپا مانع خروج آمریکا از برجام شوند و از آن طرف به ایران فشار بیاورند برای مذاکرات در موضوعاتی دیگر مانند:توان موشکی ومنطقه ای،تحمیل تعهداتی بر ایران که این نیز با شکست آنان روبرو شد.

خطیب جمعه داورزن بیان کرد:مذاکرات پسا برجام هدفش مهار ایران ودر نهایت براندازی است،می خواهند ابزارهای قدرت ایران از جمله اقتصاد متکی بر داخل وتوان دفاعی ونفوذ منطقه ای ایران را تضعیف کنندکه مسئولان ما باید حواس شان جمع باشد.

وی افزود:راه حل اساسی این نوع مشکلات همان گونه که رهبر عزیزمان اشاره کردند:تکیه بر داخل وتقویت اقتصاد داخلی ومواضع محکم وایستادگی در مقابل مستکبران است.

علی زاده به مناسبت لغو امتیاز تنباکو بافتوای مرجع بزرگ شیعه مرحوم میرزای شیرازی(ره) گفت:لغو امتیاز تنباکو که ضربه سنگینی بر انگلیس خبیث وارد کرد، نشان از قدرت وجایگاه مرجعیت در جامعه اسلامی ما دارد.

امام جمعه داورزن در ادامه به عوامل تحکیم خانواده پرداخت و افزود:اصل ،محبت ومهربانی است که مودت ومحبت را خداوند بین زن ومرد ایجاد کرده و باید آن را حفظ کرد.  به طوری که یکی از مشکلاتی که ما در جامعه داریم طلاق عاطفی است یعنی باهم زندگی می کنند اما بینشان محبتی وجود ندارد.

وی گفت:دستور اسلام برای حل چنین مشکلاتی است،تا کانون خانواده گرم بماند،زن ومرد هردو باید کمک کنند،پس محبت ابتدا به همسر،بعد فرزندان برای ایجاد خانواده سالم نیازمند است.

علی زاده به مرز دوستی همسر وفرزندان اشاره کرد وگفت:مرز این محبت حدود الهی است،و مراقب باشیم محبت به فرزندان انسان را به گناه نکشاند،رسول خدا(ص) به ابن مسعود فرمودند:مبادا دلسوزی برای خانواده ات باعث شود طاعت خدا را نهی ونا فرمانی اش را در پیش گیری،زیرا خداوند متعال می فرماید:((یا ایها الناس اتقوا ربکم واخشوا یوما لا یجزی والد عن ولده ولا مولود هو جاز عن والده شیئا))ای مردم بترسید از پروردگارتان،پروا بدارید وبترسید از روزی که هیچ پدری به کار فرزندش نمی آیدوهیچ فرزندی نیز به کار پدرش نخواهد آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.