وقف ۲۲۰ میلیون ریالی در داورزن

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه داورزن ازدومین وقف سال جدید در داورزن خبر داد.

محمدرضا محسن آبادی در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوزاظهارداشت:واقفان خیراندیش داورزنی، از روستای بهمن آباد مکان و هزینه ساخت سرویس های بهداشتی مسجد روستا را جمعی وقف کردند.

محسن آبادی با بیان اینکه این دومین وقف شهرستان در سال جاری است گفت: نیاز مسجد صاحب الزمان(عج)در روستای بهمن آباد به سرویس بهداشتی مناسب باعث شد جمعی از خیران زمینی را خریداری و با نیت وقف آن را نیز بسازند.

وی ارزش کل آن دویست و بیست میلیون میلیون ریال برآورد کرد و افزود:تعداد دوش حمام نیز به همراه سرویس های بهداشتی برای استفاده عموم ساخته شد.

رئیس اوقاف داورزن در ادامه به ارزش این گونه وقف ها پرداخت و گفت:اغلب مردم مشتاقند که واقف باشند اما در توان شان نیست چیزی را وقف کنند در این حالت وقف جمعی یا مشارکتی از بهترین نمونه های کمک و وقف کردن است که چند نفرمی توانند در آن مشارکت داشته باشند.

وی گفت:نمونه وقف های مشارکتی در کشور به وفور وجود دارد که که نمونه آن موقوفه مهر فاطمی(اولین موقوفه دسته جمعی حضرت زهرا سلان الله علیها) در مشهد مقدس است.

گفتنی است این موقوفه، ساختمانی تجاری مسکونی واقع در میدان شهدا به سمت میدان صاحب الزمان مشهد در زمینی به مساحت هزار متر مربع با زیربنای ۵۶۰۰ متر مربع در ۷ طبقه دارای ۱۴ واحد تجاری و ۲۸ واحد اقامتی و ۲ طبقه پارکینگ و تاسیسات بوده که هر سهم ۵۰ هزار تومان می باشد و وقفنامه برای واقفین محترم به تعداد سهمی که مایل باشند صادر می شود./انتهای پیام

همراهان گرامی داورزن نیوز را در بستر های زیر دنبال کنید:
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان داورزن:
www.davarzannews.ir
کانال تلگرام :
@davarzannews
کانال ایتا:
eitaa.com/davarzannew
کانال سروش:
sapp.ir/davarzannews.or

بازدیدها:164
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.