مهمترین وظیفه مسئولان حل مشکلات جوانان است

امام جمعه داورزن گفت: مهمترین وظایف مسئولان حل مشکلات جوانان است و امروز همه ما باید برای حل مشکل ازدواج وکار جوانان تلاش کنیم

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با تبریک میلاد با سعادت علی اکبر(ع)وروز جوان اظهار داشت:جوانان ارزشمند ترین سرمایه هر نظام هستند که همه ما به ویژه مسئولان باید قدر این سرمایه های مهم را بدانند.

وی افزود:جوانان جزو اولین گروه هایی بودند که به پیامبر اکرم(ص)ایمان آوردند ودر دفاع مقدس این جوانان بودند که درمسیر جهاد وشهادت گام برداشتند.

وی به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت استاد مطهری وروز معلم ابراز داشت: استاد مطهری امروز به حق یکی از بزرگ ترین معماران بنای فکری نظام اسلامی به حساب می آید،به خاطر این جایگاه عظیم علمی ومعنوی بود که دشمنان احساس خطرکردند وجامعه اسلامی ما را از وجود این اندیشمند بزرگ اسلامی محروم کردند اما آثار نورانی او همیشه وجود دارد.

 امام جمعه داورزن در ادامه با گرامی داشت روز شوراهاگفت:درقانون اساسی به مسئله شورا اشاره شده واصل ۱۰۰الی ۱۰۶ قانون اساسی درباره شورا است که نشان دهنده اهمیت جایگاه آن است وجمهوری اسلامی به جایگاه شورا ارزش زیادی داد که نشان از مردم سالاری دینی است وشوراها هم انشاءالله با تلاش وهمدلی به مردم عزیز ما خدمت کنند.

وی روز جهانی کارگر را به زحمت کش ترین قشر جامعه تبریک گفت و افزود:قشرکارگر ما مظلوم هستند و مسئولان باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات ومعضلات این قشر عزیزانجام دهند.

خطیب جمعه داورزن با اشاره به ایام مبارک نیمه شعبان بیان داشت:موضوع مهدویت واعتقاد به منجی مختص به مسلمانان نیست بلکه ملت هایی که اعتقاد به خداوند متعال ندارند،معتقدند یک نجات دهنده ای خواهد آمد.

وی افزود:به طورنمونه کتاب مقدس هندیان باسک آمده((دور دنیا تمام شود به پادشاه عادلی در آخرالزمان که پیشوای فرشتگان،آدمیان،پریانان باشد)) و درآیین بودا وزرتشت به این معنا اشاره شده است،در دین یهود ومسیح اعتقاد به منجی آخرالزمان ودر آیات قرآن کریم آیات فراوانی وجود دارد که به این مسئله مهم اشاره داشته و این سنت الهی است که وارثان زمین صالحان باشند.

علی زاده ابراز داشت:دربعضی روایات وارثان زمین رایاران مهدی(عج)ذکر کرده اند.دوشرط مهم دراین وراثت ،بندگی خداوند وانجام عمل صالح است.

وی افزود:انتظار این موعود در روایات ما جایگاه ارزشمندی داردالبته انتظاری که همراه حرکت وتلاش برای احیای ارزش ها در جامعه بوده نه آنکه منفعل باشد.

 

 

بازدیدها:145
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.