افراد بسیاری به برکت سفر به سرزمین نور متحول شدند

امام جمعه داورزن:
افراد بسیاری به برکت سفر به سرزمین نور متحول شدند
امام جمعه داورزن گفت: سفر به سرزمین راهیان نور یک ظرفیت فرهنگی و معنوی است که موجب تحول درونی انسان می‌شود.

 

 به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن، حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی موقت این شهرستان برگزار شد با اشاره به ایام سفر راهیان نور اظهار داشت: این روزها برنامه راهیان نور در کربلای ایران در حال برگزاری است. یاد شهیدان در ذهن و قلب مردم ایران برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

وی گفت: شهدا در دفاع از حریم الهی و انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند جنگی که مستکبران عالم برما تحمیل کردند و به بیان رهبر عزیزمان علت جنگ هشت ساله عظمت و ابهت انقلاب بود و ترسیدند این انقلاب در سایر کشورهای اسلامی تحقق پیدا کند بنابراین در صدد برآمدند تا به هر قیمتی این انقلاب را نابود کنند.

علیزاده ادامه داد: اما شهدای ما جانانه در مقابل همه مستکبران ایستادند. افراد بسیاری به برکت سفر به سرزمین نور که یک ظرفیت فرهنگی و معنوی است متحول شدند.

خطیب جمعه داورزن با اشاره به دیدگاه قرآن کریم ابراز داشت: آن مقداری که می‌توانید تقوا پیشه کنید یعنی مومن باید تمام توان خود را برای کسب تقوا بگذارد.

وی گفت: مرحله اول و مهم تقوا ترک گناه است زیرا ظرف دل اول باید پاک باشد تا تجلیات الهی در آن ظهور پیدا کند.

علیزاده با اشاره به سخن امام علی(ع) که فرمودند “چون ترک گناه عملی شود برکات فراوانی بر انسان نازل می‌شود” بیان داشت: شاید جواب این سوال مهم که گاهی اعمال خوب زیاد انجام می‌دهیم اما آن اثر و تحول در روح ما ایجاد نمی‌شود این باشد چراکه گناه مانع مهمی است و آثار اعمال را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: جواب این سوال مهم را رسول خدا(ص) در کلامی نورانی این چنین بیان می‌کنند که خداوند به خاطر گناه به دعا یا اشک و توسل او اعتنا نمی‌کند و این یک مطلب مهم و کلیدی مهم است که جواب بسیاری از سوالات انسان را روشن می‌کند.

امام جمعه داورزن برخی از آثار گناه را برشمرد و افزود: هیچ چیز بیشتر از گناه دل را تباه نمی‌کند، زوال نعمت‌ها و نزول بلا بر انسان از جمله آثار گناه برای آدمی است.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52