امام جمعه:تلاش دشمن ناامید کردن مردم و مسئولان است

امام جمعه داورزن گفت: یکی از تلاش‌های دشمن، روایت بحران از ایران برای نا امیدکردن مردم و مسئولان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان داورزن، حجت‌الاسلام جواد علیزاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با اشاره به سخنان رهبری اظهار داشت: رهبر بزرگوار در سخنان نوروزی که خط مشی کلی نظام را در طول سال بیان می‌کنند مطالب مهمی را اشاره کرده که خطاب ایشان هم مردم وهم مسئولان نظام بوده‌اند.

علیزاده افزود: یکی از تلاش‌های دشمن، روایت بحران از ایران برای نا امیدکردن مردم و مسئولان است آنها فضای کل کشور را بحرانی نشان می‌دهندتا مردم از کشور و مسئولان ناامید شوند.

وی گفت: رهبر عزیز با دمیدن روح امید به مردم و مسئولان فرمودند با همت مردم و تدبیر مسئولان هیچ مشکل بدون حلی در کشور وجود ندارد چرا که ما می‌توانیم و با این بیانات توطئه گسترده دشمن را خنثی کرده‌اند.

علیزاده علل عقب‌ماندگی و حل نشدن بعضی از مشکلات را برشمرد و افزود: باور نداشتن یا اهمیت ندادن برخی از مسئولان به ظرفیت‌های کشور،کم‌کاری و تنبلی بعضی از مسئولان، اعتماد به نسخه بیگانگان برای حل مشکلات راه حل آنکه مسئولان نگاه و تکیه بر داخل داشته باشند. اعتماد بر خارجی‌ها نکنند از جمله مسائلی است که بر این علل تاکید دارد.

وی با اشاره به تاکید دیگری رهبری در حمایت از کالای ایرانی که شعار سال نیز استابراز داشت: برای تحقق این معنا هم مردم تعصب برکالای ایرانی داشته باشند و مسئولان هم در مبارزه جدی با قاچاق کالا تلاش کنند.

علیزاده به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: فناوری هسته‌ای با تلاش متخصصان فراوانی در سالیان طولانی و تقدیم شهدای عزیزی به دست آوردیم که امیدواریم مسئولان ما با تمام توان از این ظرفیت مهم حفاظت کنند و این حق مسلم ملت ایران را توسعه دهند.

خطیب جمعه داورزن به اهمیت خانواده و پرداختن به آن بیان داشت: امروزه دشمن به شدت خانواده را در سطح جهان برای استیلای بیشتر بر کشورها مورد هجمه قرار داده است تلاش برای گسترش بی‌بندوباری در جهان هدف آسیب‌زدن به کانون خانواده است سریال‌های مفصلی که در فضاهای مجازی و ماهواره‌ای در سطح دنیا پخش می‌شود برای این منظور است.

وی افزود: امروزه درواقع خانواده در غرب از هم پاشیده است، آمارهای تکان دهنده از وضعیت خانواده در غرب وجود دارد که خود اندیشمندان را نگران کرده و ریشه آن در انقلاب جنسی بود که در سال۱۹۶۰ میلادی فرایند جنسی را از خانواده به جامعه گسترش داد.

علیزاده ادامه داد: انقلاب جنسی به دنبال روابط جنسی آزاد بود که هدفش برهم زدن حریم خانواده بودمثلا طلاق در سال۱۹۷۰ میلادی ۴ درصد و امروزه بیش از۳۰ درصد است. ازدواج سفید یا هم‌خانگی بدون ضوابط شرعی از جمله این موارد است. اما خانواده در شرق  ژاپن، هند، ایران و غیره قداست دارد. در شاهنامه این ماندگار ارزشمند زبان فارسی که توسط فردوسی بزرگ سرائیده شده است خانواده جایگاه مهمی دارد. بخش‌های مهم این کتاب عظیم در مورد خانواده است.داستان رستم وسهراب که نشان‌دهنده جایگاه خانواده است.

علیزاده گفت: با آمدن اسلام این تاکید بر جایگاه بیشتر شد چرا؟ زیرا خانواده کلاس تربیت انسان است، خانواده یک جامعه کوچک است اگر خانواده سالمی داشته باشیم جامعه سالم و موفقی خواهیم داشت، جایگاه انقدر اهمیت دارد که در قرآن کریم آیات فراوانی برای جایگاه و اهمیت خانواده داریم.

وی گفت: قرآن کریم بیان می‌کند ازدواج را مایه آرامش قرار دادیم و از نشانه‌های اوست که از جنس خودتان همسرانی برای شما آفریدیم تا در کنار آنان آرامش یابید و میان شما و آنان علاقه و رحمت قراردادیم. بی‌شک در این نعمت برای گروهی که می‌اندیشند نشانه‌های قطعی است. و اهل فکر نقش ازدواج و جایگاه خانواده را درک می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52