رفاه اجتماعی در سایه وحدت ملی

داورزن نیوز گزارش می‌دهد

رفاه اجتماعی در سایه وحدت ملی

امنیت و سلامت دو مقوله‌ای است که همیشه در راس مدیریت یک جامعه قرار دارد به نحوی که در سخنان بزرگان دین و ائمه نیز بارها به آن اشاره شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن، نعمت سلامتی و داشتن جسم سالم از آرزوهای یک فرد و جامعه است به گونه‌ای که حتی دولت‌ها نیز برای یک جامعه سالم هزینه‌های زیادی را متقبل می‌شود و با این رویکرد که پیشرفت و توسعه نیز در گرو یک جامعه سالم است.

تشکیل کارگروه‌ها و کمیته‌های ارزیابی، پیگیری و رسیدن به یک سلامت روانی و جسمانی برای افراد جامعه از جمله کارهایی است که توسط دستگاه‌های مختلف به آن پرداخته می‌شود.

رفاه اجتماعی در سایه وحدت ملی است

معاون فرماندار داورزن معتقد است که رفاه اجتماعی در سایه وحدت ملی است که برای رسیدن به رفاه اجتماعی نیازمند حرکت در مسیر وحدت ملی هستیم و تنها با تلاش مردم و نهادها به نتیجه خواهیم رسید.

علیرضا عبدالهی در مجمع سلامت شهرستان داورزن گفت: سلامت مردم از مهمترین مقوله‌های مورد توجه شورای بهداشت شهرستان و کارگروه سلامت و امنیت غذایی است که با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولان، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقای شاخص‌های بهداشتی و سلامت خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی همکاری برای کاهش خطرات و پیگیری موارد لازم در کمیته تأمین شهرستان را داشته تا پایان سال خوبی برای هموطنان فراهم شود.

اجرای دو مانور سلامت و امنیت غذایی

رئیس شبکه بهداشت و درمان داورزن نیز ابراز داشت: اگر همه ادارات همکاری لازم را در ارائه خدمات به مردم داشته باشند سلامت ملی میسر خواهد شد.

فرهاد میری گفت: بررسی نگرانی و دغدغه‌هایی که خود ما و مردم دارند باید توسط کارشناسان کارگروه سلامت غذایی اولویت‌بندی و برای پیگیری و حل آن اقدام و به مراجع بالاتر ارسال شود.

وی با بیان اینکه  دو مانور سلامت و امنیت غذایی و تسهیلات نوروزی توسط شبکه بهداشت و درمان اجرا خواهد شد، تصریح کرد: بازرسی و نظارت کامل  پیرامون سلامت و امنیت غذایی از محیط‌ها و رستوران‌های بین راهی انجام خواهد شد.

داورزن درمعرض بروز بیماری‌های خطرناک قرار دارد

کارشناس شبکه دامپزشکی داورزن نیز به آنفولانزای حاد پرندگان اشاره کرد و افزود: شهرستان داورزن به خاطر موقعیت استراتژیکی، ورودی غربی استان محسوب می‌شود که مجاورتش با چند استان موجب خواهد شد عدم رعایت موارد حاد و همکاری نکردن نهادها باعث بروز بیماری‌های خطرناک شود.

محسن سرچشمه‌ای بیان داشت: تاکنون مورد خاصی از این بیماری‌ها و انفولانزای پرندگان در شهرستان مشاهده نشده و پیشگیری‌ها می‌تواند به ادامه این روند کمک شایان داشته باشد.

افراد زیر ۲۰ سال بیشترین آسیب‌دیدگان چهارشنبه‌سوری

مسئول واحدمدیریت بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان نیز با اشاره به فرارسیدن چهارشنبه سوری ابراز داشت: احترام به جشن سنتی و دیرین چهارشنبه سوری باید بر مبنای فرهنگ دوری از بدی و پاک شدن از زشتی‌ها در آخر سال باشد نه تلخ کردن با اسیب‌رساندن به هم نوع و جامعه برای شاد شدن خود تلقی شود.

ابوالفضل داورزنی گفت: بیشترین آمار آسیب‌دیدگان در این روز افراد زیر ۲۰ سال به ویژه دانش‌آموزان هستند که با آموزش و استفاده از رسانه‌ها، فرهنگ زیبایی برای چهارشنبه‌سوری نهادینه شود تا مردم ایمن و شاداب به استقبال بهار بروند.

۱۵ اسفند آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت نیز در این جلسه روز ۱۵ اسفند را آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی اعلام کرد و گفت: تشدید نظارت و بازرسی بهداشت محیطی از مراکز طبخ، تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و شبکه‌های آب‌رسانی شهری، روستایی و بین راهی در سطح شهرستان آغاز خواهد شد.

محمد شهرآبادی افزود: این طرح از سنوات گذشته وجود دارد و از زمان اجرای آن تاکنون روند معدوم کردن مواد غذایی فاسد کاهش زیادی داشته است که این رقم از ۲ تن در سال‌های گذشته به ۱۹۴کیلوگرم در سال ۹۶ رسیده است.

==================

گزارش از: حسین داورزنی

==================

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52