رئیس دادگستری خراسان رضوی:حوزه قضایی داورزن ارتقا می یابد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی صبح امروز در حاشیه بررسی مشکلات حوزه قضایی داورزن در جمع خبرنگاران اظهار داشت:امیدواریم با بررسی جوانب انجام شده هرچه سریع تر در سال آینده حوزه قضایی داورزن به دادگستری ارتقا یابد.

حجت الاسلام علی مظفری گفت:حوزه قضایی داورزن با وجود کمبود شدید امکانات از نظر منابع انسانی و دیگر امکانات توانسته خدمات شایسته ای را به ثمر برساند.

وی با اشاره به مشکل اساسی حوزه قضایی داورزن افزود:با وجود گذشتن چند سال از ارتقای داورزن به شهرستان ،متاسفانه هنوز دستگاه قضایی داورزن به شکل بخش اداره می شود و امیدواریم با بررسی جوانب انجام شده هرچه سریع تر این بخش به دادگستری تبدیل شود و نیروهای جدید قضایی نظیر بازپرسی و دادستانی که می تواند در ایجاد امنیت و مسائل قضایی تاثیر زیادی داشته باشد در کمترین زمان ممکن ایجاد شده و در سال آینده شاهد این ارتقا باشیم.

وی با ارزیابی پرونده های داورزن نسبت به استان ابراز داشت:در چند سال قبل یکی از شلوغ ترین و از نظر زمان دادرسی مشکل ترین مکان شهرستان داورزن بود اما امسال یکی از متعارف ترین حوزه های استان است که ادامه این روند می تواند به موفق ترین حوزه قضایی تبدیل شود.

مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون تاثیرات حکم های جایگزین گفت:استان خراسان از بدو تاسیس این کانون از استان های پیش قدم بوده و مقدمات آن فراهم و هماهنگی هایی با برخی سازمان ها و ادارات انجام شده است که تعداد زیادی از احکام جایگزین حبس استفاده می کنند و معتقدیم زندان برای مجرمان حرفه ایست.

رئیس دادگستری خراسان بیان داشت:پرونده مشکل دار و لاینحل حقوقی و قضایی خاصی در شهرستان وجود ندارد فقط موضوع حقابه چند روستا است که اصل آن نگران کننده بوده و به مسئولان اجرایی و امنیتی توصیه  و مسئولان قضایی داورزن تاکید شد تا راه کارهای مناسبی را با هم فکری طرفین پرونده پیدا کرده و با حمایت های استان،به شکل صحیح و معقولی که حقوق آنان رعایت شود برای همیشه این اختلاف برطرف شود.

بازدیدها:180
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.