پیام ۲۲بهمن دفاع از اندیشه انقلابی بود

امام جمعه داورزن گفت: پیام حضورمردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دفاع از اندیشه انقلابی ورهبر انقلابی آن است.

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با اشاره به برگزاری تماشایی راهپیمایی ۲۲بهمن اظهار داشت:مسئولان با درک پیام بزرگ حضور تماشایی مردم بدانند که با وجود چنین ملت شجاعی باید شجاعانه در مقابل تمام مستکبران جهان بایستند.

وی با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی افزود:تشکر حقیقی مسئولان از مردم،باید با خدمت بیدریغ به آنان باشد و وحضورآنان که همه دنیا را مبهوت کرد نشان از عنایت الهی بر این مردم قدردان است.

وی به مناسبت کودتای رضا پهلوی گفت:پس از کودتای انگلیسی رضاخان در ۱۲۹۹ هجری شمسی، ضربات مهلکی به فرهنگ ودین در دوران حکومت پهلوی بر مردم وارد شد.

خطیب جمعه داورزن ادامه داد:نزد خدا فخر وکرامت تنها به تقوی است و در قرآن کریم به اصل مساوات در افرینش زن ومرد واصل تفاوت در ویژگی های بشری واصل اینکه تقوا ملاک برتری است اشاره فراوان شده است.

وی افزود: مسخره وغیبت کردن برخواسته از روحیه خود برتر بینی وتحقیر دیگران است و تفاوت ها در شکل وقیافه ونژاد انسانها حکمت خداوند است برای شناسایی یکدیگر نه تفاخر و قرآن تمام تبعیض نژادی،حزبی،قومی،اقتصادی،اجتماعی را مردود وملاک فضیلت را تقوا می داند.

وی افزود:ادعای تقوا وتظاهر به آن نکنیم که خداوند همه را خوب می شناسد و علیم و خبیر است و فطرت انسان به دنبال کمالی است که با داشتن آن از دیگران ممتاز شود واز آنجا عام مردم دلبستگی شان به زندگی مادی در دنیاست و این امتیاز وکرامت را در همان مزایای زندگی دنیا ،درمال وجمال ،حسب ونسب می دانند در حالی که چنین مزایایی،مزایای موهوم وخالی از حقیقت است واو را تا مرحله شقاوت وهلاکت می رساند.

وی ادامه داد:آن مزیت حقیقی که انسان را به سعادت حقیقی اش که همان زندگی طیبه وابدی در جوار رحمت پروردگار است تقوا وپروای از خداست.

علی زاده معنای تقوا را خود نگه داری از گناه بیان کرد و افزود:ادا کردن حق تقوا ،تداوم واستمرار آن است که و آسان نیست چون وقتی استمرار پیدا کرد می شود ملکه وجودی که اگر حاصل شد اصولا در مقابل گناه به طور خودکار واکنش نشان می دهد،ملکه تقوا چنین اثری در مقابل گناه برای انسان حاصل می کند.

وی گفت:راه حصول تقوا داشتن اراده قوی در مقابل خواسته های نفس است و ایستادگی کردن خواهش ها را بردین عرضه کند،اگر مخالف دین بود ترک کند ونگهبانی دل است که اغیار شیطان وارد نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52