حکم امام (ره) برارتداد سلمان رشدی یک حکم تاریخی بود

امام جمعه داورزن گفت:حکم امام(ره) یک مبارزه  ابدی بود که جرات هرگونه گستاخی به دین  را از دشمنان گرفت

حجت‌الاسلام جواد علی‌زاده در خطبه نماز جمعه که در محل مصلی موقت شهرستان برگزار شد با اشاره به حکم تاریخی امام خمینی (ره)به اعدام سلمان رشدی مرتد گفت:حکم امام(ره) حکم ساده ای نبود بلکه یک مبارزه جهانی،تاریخی و ابدی بود که جرات هرگونه گستاخی به دین و اسلام را از دشمنان گرفت.

وی در ادامه با گرامی داشت فرارسیدن سال روز پیروزی انقلاب اسلامی گفت:شکوه راهپیمایی ۲۲بهمن در هر سال زیباتر از گذشته است که نشان از وحدت و همدلی ملت غیور ایران در برابر کید دشمنان است.

خطیب جمعه داورزن پیرامون غیبت کردن اظهار داشت:غیبت از گناهان بزرگی است که خداوند متعال ما را از ارتکاب آن نهی می کند و روایات زیادی از ائمه برای دوری از این گناه بزرگ به جا مانده است.

وی از دلایل غیبت را فرونشاندن خشم دانست و افزود:برخی برای آن که خشم خود را از برادر مسلمان خود فرو نشاند به غیبت کردن از او پناه می برد.

امام جمعه داورزن گفت:دلایل فراوان دیگری وجود دارد که مرتکب این گناه می شویم که حسادت،مسخره کردن،خود را خوب نشان دادن می تواند از جمله دلایل آن باشد.

وی ادامه داد:درمواردی غیبت اشکالی ندارد و آن ،تظاهر کننده به غیبت حاکم ظالم وبدعت گذار است و در روایات آمده است کسی که بی حیاست می شود پشت سر او می شود غیبت کرد.

علی زاده یکی دیگر از موارد جواز غیبت را عنوان نمود و گفت:راهنمایی کسی که از انسان مشورت می خواهد یا به کسی که ظلم شده از خود بخواهد دفاع کند.یا بر حذر داشتن مسلمانان از افتادن در ورطه خطر وبدی است.

وی به وظیفه شنونده غیبت نیز اشاره کرد و افزود:یکی از وظایف ما درقبال برادران دینی مان آنست که از حقوق آنان دفاع کنیم و اجازه غیبت کردن ندهیم واگر غیبت می کند.گوش ندهیم.

/انتهای پیام

 

بازدیدها:219
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.