مسلمان آن است که به برادر دینی خود حسن ظن داشته باشد

امام جمعه داورزن گفت: مسلمان آن است که به برادر دینی خود حسن ظن داشته باشد و محور اسلام وحدت است و سوءظن از موانع این اتحاد خواهد بود.

به گزارش داورزن نیوز، حجت‌الاسلام جواد علیزاده در خطبه نماز جمعه که در مصلی موقت شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: شایسته است که حق بی بی دو عالم را در این ایام در حد توان ادا کنیم و وی الگوی بارزی برای مسلمانان است که حتی امام زمان(عج) نیز می‌فرماید مادرمان زهرای اطهر الگوی ماست.

وی افزود: نزول سوره کوثر در شان حضرت فاطمه(س) نشان ازجایگاه عظیم بانوی دوعالم است که وی را می‌توان سرّ الهی دانست.

امام جمعه داورزن با تبریک ایام‌الله فجر ابراز داشت: امام خمینی(ره) نیز برای خدا قیام کرد و در کمک‌های الهی تردیدی به خود راه نداد و مردم وفادار ما نیز در کنار امام(ره) مردانه ایستادند.

علیزاده با اشاره به رشادت‌های نیروی هوایی ابراز داشت:در همان ابتدا در نوزدهم بهمن ۵۷ بود که خلبانان نیروی هوایی به امام دست بیعت دادند و در دفاع مقدس نیز رشادت‌های نیروی هوایی بود که مردم هیچگاه از یاد نخواهند برد.

خطیب جمعه داورزن در ادامه گفت: مسلمان آن است که به برادر دینی خود حسن ظن داشته باشد و محور اسلام وحدت است و سوءظن از موانع این اتحاد خواهد بود.

وی گفت: سوءظن به برادر مومن و سوءظن به خداوند گناه بزرگیست و در امتحان است که درجه ایمان به خداوند معلوم می‌شود مسلمان نیز نباید خود را در موضع تهمت و سوءظن قرار دهد.

علیزاده ادامه داد: ارتباط با کسانی که حدود الهی را رعایت نمی‌کنند سبب بدگمانی دیگران به وی خواهد شد.

وی با اشاره به عیوب سوءظن و بدگمانی گفت: از آثار بدگمانی خراب‌شدن باطن است و به همه‌کس و هرچیز بدگمان خواهد بود و هرکس حسن ظن را پیشه کند به یقین روح و روانش آرام و راحت خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52