شیوع بیماری انفلوانزای پرندگان،صنعت طیور کشور را تهدید می کند

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن اظهار داشت:خطر شیوع بیماری انفلوانزای فوق حاد طیور هم چنان صنعت طیور کشور را تهدید می کند.

علیرضا داورزنی در گفتگو با خبرنگار داورزن نیوز گفت: شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور تاکنون خسارات سنگینی به صنعت طیور به خصوص طیور تخم گذار کشور وارد کرده است.

وی افزود: با توجه به خطر سرایت بیماری مذکور به انسان و ایجاد تغییرات ژنتیکی در ساختار ویروس، علایم بیماری در انسان ظاهر و گاهی میتواند مرگ را به همراه داشته باشد.

داورزنی در ادامه به وظایف طیورداران اشاره کرد و گفت: پرورش دهندگان طیور صنعتی و یا افرادی که در روستاها و به صورت سنتی و محدود به امر نگهداری و پرورش طیور اشتغال دارند نسبت به رعایت شرایط بهداشتی،قرنطینه ای طیور اقدام و از رفت وآمد افراد متفرقه به محل نگهداری طیور اجتناب نمایند.

وی همچنین توصیه کرد: از پراکندن لاشه طیور تلف شده در اطراف روستاها و محوطه مرغداری خودداری و در صورت بروز تلفات ، لاشه ها را سوزانده و در چاه مخصوص لاشه مدفون و با آهک بپوشانند.
وی پختن کامل گوشت طیور، جلوگیری از مصرف تخم مرغ بصورت خام و نیم پز ، رعایت بهداشت فردی ، تهیه گوشت و فراورده های طیور از مراکز معتبر و… را از موارد مهم در کنترل بیماری برشمرد و افزود:همکاری و رعایت اصول توسط مردم و تولیدکنندگان کمک شایانی به سلامتی جامعه و افراد خواهد کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی داورزن با اعلام شیوع بیماری در استان سمنان و مجاورت این استان با خراسان رضوی از تمامی دستگاه های زیربط به ویژه نیروی محترم انتظامی درخواست کرد:اقدامات لازم را در خصوص برخورد قانونی با خودروهایی که به صورت غیر مجاز اقدام به حمل دام و طیور و فراورده های خام می کنندانجام دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52