جایگاه نظارت شورای نگهبان مشروعیت‌بخشی به قوانین است

امام جمعه داورزن گفت: جایگاه نظارت جایگاه خطیر و سنگر مهمی است و از زمان مشروطه پیشنهاد حضور فقها و مجتهدین، مشروعیت بخشیدن به قوانین بود و در مواردی همچون شورای نگهبان فعلی عمل می‌کردند.

به گزارش داورزن نیوز، حجت‌الاسلام جواد علیزاده صبح امروز در دیدار با اعضای نظارت شورای نگهبان داورزن اظهار داشت: در انتخابات اجازه داده شده اقلیت‌ها نیز وارد شوراها شوند، ما انقلابی را داریم که اسلامیت را در خود دارد و شورای نگهبان حافظ این اسلامیت است.

امام جمعه داورزن گفت: جایگاه نظارت جایگاه مهم، خطیر و سنگر مهمی است و از زمان مشروطه پیشنهاد حضور فقها و مجتهدین، مشروعیت بخشیدن به قوانین بود و در مواردی همچون شورای نگهبان فعلی عمل می‌کردند.

وی سخنان خود را با بیان حدیثی از امام جواد(ع) ادامه داد و گفت: امام جواد(ع) فرمود انسان محتاج سه چیز است، توفیقی که خدا به او عنایت می‌کند، واعظ درونی(نفس لوامه) و قبول‌کردن نصیحت کسی که او را نصیحت می‌کند.

علیزاده  در ادامه افزود: طبق حدیث امام جواد علیه السلام خدمت در نظام الهی توفیق بزرگی است. از سال ۱۳۴۱ تاکنون صدها هزار شهید را دادیم، اندیشه ولایت فقیه توسط حضرت امام راحل، ادامه حرکت اولیا بود قبل از انقلاب بایستی دولت‌ها یا به سمت غرب می‌رفتند یا به سمت شرق، دولت‌های مستکبر باور نمی‌کردند در کمتر از۲۰ سال یک روحانی به نام خمینی بتواند نظام شاهنشاهی ایران را سرنگون کند.

وی ادامه داد: با بودن مردم در میدان، انقلاب پیش می‌رود البته نقاط ضعف هم داریم، هر جا انقلابی بودیم و انقلابی عمل کردیم جلو رفتیم و هرجا مذاکره کردیم و عقب‌نشینی دچار مشکل شدیم. آمریکا زبان زور را می‌فهمد هرجا فهمید کشوری عقب‌نشینی کرده حمله می‌کند و هرجا محکم ایستاد امریکا عقب‌نشینی می‌کند.

علیزاده گفت: به لطف خدای متعال، ما مردمی همیشه در صحنه داریم که با تمام مشکلات هرجا احساس کنند که باید در میدان باشند وارد عمل می‌شوند.

وی ادامه داد: در نهم دی‌ماه مردم نشان‌دادند که با همه‌ی مشکلات به میدان می‌آیند و می‌دانند اگر این امنیت از بین برود ما هم مثل کشورهای افغانستان، عراق و سوریه می‌شویم و دشمنان بعد از ۴۰ سال با وجود تمام فتنه‌ها، با حضور مردم و حضور مدبرانه حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) نتوانستند نقشه‌های شوم خودشان را پیاده کنند.

علیزاده گفت: با اراده‌ی خداوند متعال این عصر، عصر غلبه مستضعفان جهان بر مستکبران عالم است و بنا به فرموده‌ی حضرت امام راحل جهان به این سمت می‌رود. بنابراین نباید از این فتنه‌ها بترسیم. در روایات داریم که در آخرالزمان فتنه‌ها زیاد می‌شود و ما در فتنه ۸۸ کسانی را داریم که خیلی اظهار ارادت می‌کردند ولی دیدیم سران فتنه که حاضر شدند کل مملکت را به باد دهند تا خودشان به قدرت و جایگاهی که می‌خواهند برسند.

وی بیان داشت: قرآن کریم می‌فرماید ما تک تک شما را آزمایش می‌کنیم و در فتنه‌هاست که خداوند ما را آزمایش می‌کند.

علیزاده گفت: باوجود مشکلاتی همچون سود بانکی، قاچاق کالا، بحث‌های هسته‌ای و برجام، همانگونه که امام راحل فرمودند من دست غیبی را بالای سر این انقلاب می‌بینم. بحمدالله این انقلاب با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری به پیش خواهد رفت و انقلاب ما انشاالله به حکومت جهانی حضرت مهدی متصل خواهد شد.

در ادامه سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در داورزن  ضمن معرفی اعضای این دفتر، گزارشی از وظایف شورای نگهبان ارائه داد و گفت: جمع ناظرین شهرستان از بسیجیان و نیروهای انقلابی منطقه هستند که از اقشار مختلف جامعه با دفتر نظارت همکاری کرده و در انتخابات‌ متعدد با رعایت کامل بی‌طرفی طبق قانون از آرای مردم حفاظت نموده‌اند.

 حسین رجبی از زحمات امام جمعه سابق داورزن حجت‌الاسلام محمود مداحی تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: همکاران ما آمادگی خود را برای هرگونه فعالیت در ستاد نماز جمعه را اعلام و امیدواریم با تعامل و همکاری گام‌های موثری را در اعتلای فرهنگ دینی و اسلامی شهرستان برداریم.

انتهای پیام/

One comment on “جایگاه نظارت شورای نگهبان مشروعیت‌بخشی به قوانین است

  1. رضا مهری گفت:

    توفیقات ناظرین محترم شورای نگهبان،این سربازان ولایت وحافظان حق الناس مردم را از خداوند متعال مسئلت می نمائیم .به امام جمعه عزیز ومحبوب جدیدشهرستان داورزن نیز خیرمقدم عرض نموده وبرای ایشان نیز آرزوی توفیق بیش ازپیش راداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52