کشت ۵۰هکتاری گندم با روش آبیاری نوین برای اولین بار در داورزن

سرپرست جهاد کشاورزی بخش باشتین داورزن از از کشت ۵۰ هکتاری گندم با روش آبیاری نوین “نوار تیپ” در شهرستان برای اولین بار خبر داد.

مهری محمدی خواه در گفتگو با خبرنگار فارس در داورزن اظهار داشت:کشت ۵۰ هکتاری گندم با روش آبیاری نوار تیپ برای اولین بار توسط یکی از کشاورزان پیشرو در بخش باشتین انجام شد.
وی افزود:بذر گندم کشت شده در این مزارع از رقم چمران ۲ مادری بوده که امید است با این روش آبیاری ، کاهش عملکرد محصول به خاطر تفت بادهای آخر فصل که معمولا در خرداد ماه در سطح شهرستان می وزد جبران شده و ما افزایش عملکرد بسیار خوبی را در تولید گندم در منطقه شاهد باشیم و منطقه بتواند رکورد داری تولید این محصول مهم غذایی را کسب نماید.
محمدی خواه ادامه داد:به کار گیری روش های آبیاری نوین در تولید محصولات مختلف ضمن استفاده بسیار بهینه از آب کشاورزی با در نظر گرفتن خشک سالی های متوالی در سالهای اخیر و پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی ،کمک شایانی به حفظ ذخیره آب در سفره های زیرزمینی با تولید بالا و کیفیت مطلوب خواهد کرد.
وی ابرازداشت:در آبیاری های نوین سطح زیر کشت را با همان میزان آب در دسترس می توان تا ۲ برابر در برخی محصولات بالا برد و میزان افزایش محصول نیز با اجرای توصیه های کارشناسان کشاورزی تا ۱۰۰ درصد قابل افزایش است.
سرپرست مرکز جهاد کشاورزی باشتین اظهار امیدواری کرد:با توجه به اینکه کشت محصولاتی چون ذرت علوفه ای نیز در سال گذشته با رضایت کامل کشاورزان از اجرای طرح پس از برداشت محصول صورت گرفته است،با همگانی شدن فرهنگ استفاده از آبیاری نوین در تولید همه محصولات و به صورت گسترده در تمامی مزارع زیر کشت،گامهای بلند و مؤثری در پیشبرد تأمین امنیت غذایی هموطنان و افزایش درآمد روستاییان به کمک همت بلند و راسخ کشاورزان فهیم برداشته شود.

One comment on “کشت ۵۰هکتاری گندم با روش آبیاری نوین برای اولین بار در داورزن

  1. ناشناس گفت:

    با درود ، چنانچه در اخبار خود از تصاویر بیشتری استفاده گردد ،اطلاع مخاطبین از چند و چون اخبار محسوستر خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52