۱۹ هزار مسکن روستایی در غرب خراسان رضوی نیازمند مقاوم سازی

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار گفت: از مجموع ۲۳ هزار و ۸۲۶ واحد مسکن روستایی در سطح شهرستانهای سبزوار و داورزن ۱۹ هزار و ۳۱۴ واحد نیازمند مقاومسازی هستند.

سید مجید نجاتی روز چهار شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار هزار و ۵۱۲ واحد مسکن روستایی در این شهرستانها که ۱۹ درصد از کل واحدها را شامل می شود در برابر زلزله و بلایای طبیعی مقاوم هستند.

وی ادامه داد: ظرف یک سال اخیر ۱۶۱ واحد مسکن روستایی در سبزوار و ۶۱ مسکن روستایی در شهرستان داورزن با دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت ۱۵ساله و کارمزد پنج درصد مقاومسازی شده اند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار گفت: هم اکنون نیز ۵۰۰ فقره تسهیلات مقاومسازی مسکن به روستاییان این مناطق تخصیص یافته که در مرحله معرفی به بانک و شروع عملیات ساخت قرار دارد.
وی هدف طرح توسعه و مقاومسازی خانه‌ ‌های روستاییان را ساخت مسکن مقاوم، بادوام و جلوگیری از مهاجرت به شهرها ذکر و بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح مقاومسازی از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۱۰ هزار و ۷۶۸ نفر برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند.
۷۸ هزار نفر در قالب ۱۹۰ روستا جمعیت روستایی شهرستان سبزوار و ۴۰ روستا با جمعیت ۱۸ هزار نفر جمعیت روستایی داورزن را تشکیل می دهند. سبزوار و داورزن به ترتیب در فاصله ۲۳۰ و ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52