نوددرصد اماکن مذهبی مشهد قابل استفاده معلولان نیست

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی صبح امروز در جمع اعضای شورای اداری شهرستان داورزن اظهار داشت:براساس تحقیقات انجام شده ۹۰درصد اماکن مذهبی در مشهد مقدس قابلیت استفاده معلولان را ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از داورزن،مسعود فیروزی افزود:جامعه امروز بیش از ۱۵درصد جمعیت جهان را جامعه معلولان،کم توان و ناتوان در بر می گیرد که این ناتوانی ها،سالمندان،زنان باردار،معلولان جنگ،حوادث طبیعی و انسانی و جاده ای را شامل می شود که شاید در کشور ما این آمار ۵درصد بیشتر باشد.

 

وی گفت:حضور این جمعیت به شرایط اجتماعی نیازمند ایجاد فضاسازی مناسب برای این افراد است تا درکنار آن کرامت انسانی آنها نیز حفظ  و کمک به معلولان باید در در مسیرایجاد استقلال برای آنان بوده تا روح معلول دچار خدشه نشود.

 

وی با اشاره به نرخ فراوانی معلولان در جوامع مختلف ابراز داشت:حضور فراوان معلولان در جامعه در برخی کشورها موجب شده است که فکر کنیم آنها آمار بیشترین معلول را دارا هستند اما این چنین نیست  بلکه ایجاد فضاهای مناسب برای حضور و استقلال کاری معلولان باعث شده است آنان همچون دیگر افراد جامعه به امور روزمره خود بپردازند.

 

فیروزی درادامه گفت:مشهد در مناسب سازی اماکن رتبه دوم کشور را داراست در صورتی که ۹۰درصد اماکن مذهبی برای استفاده معلولان ،فضاسازی مناسب را ندارد  و حتی پارک جدید مشهد با ۴۰قابلیت فنی ،هیچ گونه استفاده برای معلولان در آن پیش بینی نشده است و این یعنی ما باز هم هیچ کاری نکرده ایم.

 

وی افزود:تخصیص اعتبارات برای مناسب سازی در هر شهرستان به برگزاری جلسات و پیگیری و اجرای مصوبات آن دارد که فرمانداری و بهزیستی در اجرای آن مسئولیت دارند.

 

معاون توانبخشی خراسان رضوی ابراز امیدواری کردبا همت و تلاش شهرداری داورزن در ساخت اماکن مناسب برای معلولان این شهر به عنوان شهر دوستدار معلولان شناخته شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52