دوره پیش دبستانی بزرگ‌ترین مشکلات آموزشی را دارد

 

رئیس آموزش و پرورش داورزن گفت: دوره پیش دبستانی بزرگ‌ترین مشکلات آموزشی را دارد.

به گزارش خبرگزاری داورزن، ابراهیم رامشینی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان در جمع اعضای این شورا اظهار داشت: در مدارس پژوهش محور، همه عناصر از معلم و دانش‌آموز درگیری پژوهش و یادگیری می‌شوند.

وی افزود: انتقال دانش به تنهایی نمی‌تواند در دانش‌آموزان تغییر رفتار ایجاد کند، بلکه تحقیق و پژوهش است که روند تغییرات یادگیری و آموزش را بسیار بالا می‌برد.

رئیس آموزش و پرورش داورزن با اشاره به اینکه آموزش و پرورش تاکنون فردگرایی را آموزش داده است، بیان کرد: آموزش و پرورش قبل از این ارزیابی، صفر تا صد فردگرایی را آموزش داده که این رویه اکنون تغییر کرده، همه به رفتارها و آموزش‌های گروهی و کار تیمی روی آورده‌اند.

رامشینی اضافه کرد: هرچند هنوز والدین در مقطع ابتدایی به راحتی با ارزیابی توصیفی کنار نیامده‌اند، اما والدین نباید گذشته را با زمان حال مورد قضاوت قرار دهند و همه می‌دانند که دانش‌آموزان متفاوت‌تر از گذشته هستند.

وی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آموزشی را در دوره پیش دبستانی عنوان کرد و افزود: موازی‌کاری بین آموزش و پرورش و بهزیستی در سطح کلان سبب شده، کودکان ما در دوره پیش دبستانی، ۹ جلد کتاب را آموزش ببینند که حجم سنگینی بر دوش آنها تحمیل می‌شود که امیدوارم این معضل هرچه سریع‌تر با تدابیر مدیران دو سازمان برطرف شود.

فرماندار داورزن نیز در این جلسه با اشاره به ایجاد محیط شاد در مدارس، اظهار داشت: بررسی آسیب‌های اجتماعی و ایجاد محیط بانشاط برای دانش آموزان می‌تواند کمک فراوانی به یادگیری آنها کند.

رضا فلاحی ادامه داد: برنامه‌ریزی آموزش و پرورش در یک روز بدون کتاب و دفتر، نقطه عطفی برای جذب بیشتر دانش‌آموزان به مدرسه و یادگیری است که باید درست و هدفمند برنامه‌ریزی شود.

وی گفت: باورهای دینی و اعتقادی نقش بسزایی در نشاط اجتماعی دارد که داشتن احساس رضایت در روح و روان انسان خود رسیدن به یک نشاط سالم است.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه از حسین خدایی مسئول پژوهش سرای دکتر شریعتی داورزن برای کسب مقام دوم پژوهش‌سرای خراسان رضوی تقدیر شد.انتهای پیام/

https://telegram.me/davarzannews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52