اعتراض دهیاران به وضعیت آتش‌نشانی در روستاهای داورزن/ چند روستا و آتش‌نشانی نیمه تعطیل!

پیگیری‌های زیادی تا سطح مدیرکل دفتر روستایی استانداری خراسان رضوی صورت گرفته ولی متأسفانه هیچ اقدام شایسته‌ای از سوی مسؤولان مربوطه در خصوص راه‌اندازی ٢۴ ساعته آتش‌نشانی صورت نگرفته است.

به گزارش داورزن نیوز از داورزن، وقوع حوادث گوناگون از جمله حریق در منطقه داورزن و توابع آن مدتی است به یکی از دغدغه‌های مسؤولان این منطقه تبدیل شده زیرا تنها آتش‌نشانی آن به صورت پاره وقت فعالیت می‌کند.

تأخیر در اطلاع پیدا کردن آتش‌نشانی و به دنبال آن، تأخیر فراوان در اعزام آتش‌نشانان به محل حادثه، خسارات زیادی به بار آورده و می‌آورد.

اسماعیل شاهرخ آبادی در این باره به خبرنگار فارس گفت: پاره‌وقت بودن آتش‌نشانی در صدخرو نمی‌تواند پاسخ‌گوی رفع مشکلات در این زمینه باشد.

وی ادامه داد: حضور آتش‌نشانی صدخرو در محل آتش گرفتن مغازه‌ای در عصر پنج شنبه در روستای مهرآباد با تأخیر فراوانی انجام گرفت که آتش تا زمان رسیدن و  مهار ، آسیب فراوانی به مالک آن زد.

دهیار روستای حسین آباد بخش باشتین داورزن گفت: علت تأخیر، تک پرسنل این مرکز بوده که به صورت پاره وقت در آن مستقر است در صورتی که بخش باشتین محلی برای آتش‌نشانی در روستای نامن تعیین کرده که باید تکمیل و راه‌اندازی شود.

وی با گلایه از مسؤولان ابراز داشت: اگر آتش‌نشانی صدخرو افتتاح شده، چرا پاره وقت است؟ مگر نباید شبانه روز باشند؟ آیا حادثه خبر می‌کند؟ اگر وضعیت آتش‌نشانی  تمام وقت بود، مأموران زحمتکش آتش نشانی زوتر می‌رسیدند و خسارت کمتری وارد می‌شد، هر چند خوشبختانه خسارت جانی نداشت اما مغازه کاملأ از بین رفته و سیم‌های برق و تلفن منازل اطراف خسارت زیادی دیده است.

شاهرخ‌آبادی اظهارکرد: پیگیری‌های  زیادی صورت گرفته تا با نیروی دوم آتش نشان قرارداد ببندیم و بتوانیم خدمات را شبانه‌روزی ارائه بدهیم.

نماینده دهیاران و دهیار معین شهرستان داورزن نیز در این باره گفت: متأسفانه هزینه پرسنل باید مطابق اعلام دفتر روستایی از حساب دهیاری‌ها برداشت شود که بعلت عدم مشارکت دهیاری‌های بخش باشتین در تأمین هزینه‌های قرارداد با نفر دوم و عدم توانایی دهیاری‌های بخش مرکزی در تأمین هر دو نیرو در حال حاضر فقط یک نیرو به‌صورت اداری در مرکز مستقر  است.

وی گفت:پیگیری‌ها تا سطح مدیرکل دفتر روستایی ادامه داشته ولی متأسفانه هیچ اقدام شایسته‌ای از سوی مسؤولان مربوطه  در خصوص راه‌اندازی ٢۴ ساعته صورت نگرفته است.

جواد احمدی نسب ابراز امیدواری کرد مسؤولان در هر سطح مدیریتی، نگاه بیشتری به قشر روستایی و محرومان داشته باشند زیرا ایجاد امکانات در شهرستان‌های کوچک به ویژه شهرستان تازه تأسیس داورزن، کمک فراوانی به جلوگیری از مهاجرت از این مناطق خواهد کرد.

وی اضافه کرد: پراکندگی روستاها و دور بودن از مرکز شهرستان نیازمند ایجاد یک ایستگاه آتش‌نشانی در بخش باشتین و تجهیز نیرو در این ایستگاه‌هاست که امیدواریم در دولت دوازدهم این اماکن تکمیل و مجهز شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Fatal error: Call to undefined function setPostViews() in /home/davarzan/public_html/wp-content/themes/SilverOrchid/single.php on line 52