بزم شاهانه با طعم کربلا

بزم شاهانه با طعم کربلا

روایتی از یک مراسم عروسی سالم و اسلامی

شاید به جرأت بتوان اظهار کرد که مهم ترین شب یک زوج “عروسی” آنان در تاریخ زندگانی شان باشد.

مراسمی به یاد ماندنی که دغدغه های تلخ و شیرین آن همیشه همراه و یاور فرد خواهد ماند چه در چگونگی شروع زندگی مشترک و یا ادامه آن در طول روزهای زندگی.
اما مهمترین دغدغه برگزاری مراسم عروسی است و به دنبال یک مناسبت خوب که آن روز را به بازار داغ جشن های عروسی تبدیل کند.
درگیر این کار که می شوی باید برای هزار و یک کار ریزودرشت که باید به موقع و درست انجام شود برنامه ریزی کنید تا بتوانید یک جشن ایده آل بگیرید و همه چیز همان طور که دوست دارید، پیش برود.
از اهمیت بالای این شب همان بس که هرکس به دنبال برگزاری جشنی است تا در خاطره ها ماندگار شود.
جدای قرار دادن تاریخ عقد،وقت گرفتن از محضرخانه، اجاره سالن، خرید حلقه، انتخاب آینه و شمعدان، سفارش لباس عروس و کت وشلوار داماد، انتخاب آرایشگاه، گل فروشی و آتلیه عکاسی و ….که باید در لیست کارهایتان قرار دهید چگونگی برگزاری جشن است.
جشنی در خور و شان شخصیت زوجین و خانواده های آنان،آن طور که هم رضای الهی در آن باشد و هم رضایت بندگان خدا در سایه یک نشاط و سرور سالم در پرتو آیین مسلمانی و حفظ دین و شرف انسانی.

تاریخ قضاوت خواهد کرد…., [۱۱.۰۷.۱۷ ۱۲:۴۱]
آن وقت است که دغدغه اصلی شروع می شود و بزرگان خانواده برآنند تا به خوبی و خوشی بتوانند جشنی آبرومند برگزار کنند .
رسم های مفرطی که گاهی باب شدن آن با  لهو و لعب مخلوط شده و با آلودگی های مختلف و سرسام آور موجب استقبال عده ی کمی می شود و چه بسیار میهمانان دیگر فقط بر سر سفره طعام حاضر می شوند و بس.
تعداد اندکی که در داخل مجلس با رقص و آواز میانداری می کنند. عده ای هم اگر از اعصاب قوی برخوردار باشند در کناری نشسته و به ساز و کرنا گوش می دهند یا بی توجهند. و فردای انروز دیگر یادی هم از مجلس شادی دیشب نخواهند کرد.

شب گذشته در جشنی دعوت بودیم که بوی کربلا را به عطر کاخ نجف با طعم جشن شاهانه ای در آمیخته بود.
مجلسی که به استقبال دو جوان عروس و داماد رفتیم که از سفر عتبات بر می گشتند و رشته زندگی خود را با عهد بستن و تمسک جستن به سرور جوانان بهشت گره زده بودند.
هرکس که سلیمان داماد را می دید به یمن تبرک سفر کربلا در آغوش می کشید و تبریک ازدواج با مسمایش را نثارش می کرد.
جشن ساده و بی آلایشی ، که خاطرات شیرین سفرش هیچ گاه از یاد نخواهد رفت.
هرچند جشن عروسی به طرق مختلف یکی دو شب باشد اما این گونه عروسی گرفتن و رفتن به یک سفر ماندنی یک جشن حداقل یک هفته ای است که دوامش هم بیشتر است.
و جالب تر این که در این جشن همه ی اقشار میهمانان در شخصیت های اجتماعی مختلف نیز حضور می یابند و وجه اجتماعی مجلس نیز با ارج و قرب بیشتری نمود می کند.
هرچند این نمونه ای از راه کارهای مختلفی است که می شود جشن دامادی را براساس درست و اصول اسلامی برپا نمود و در ترویج این فرهنگ تلاش کرد.

به یقین پیوندی که متبرک به عطر بارگاه علوی باشد ناگسستنی خواهد بود.
آن چه را که هم خدا خشنود و هم بندگان مخلصش شاد.

بازدیدها:327
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.