بیش از ۹۸ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر غرب خراسان رضوی پرداخت شد

داورزن نیوز؛ رئیس اداره امور عشایری سبزوار گفت: پارسال بیش از ۹۸ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر شهرستانهای سبزوار، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی پرداخت شد.

محمد نبوی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات به منظور تامین علوفه، خرید بره و بهسازی اماکن نگهداری دام پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: ۱۵ میلیارد ریال این مبلغ از طریق شرکت تعاونی عشایری و سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال نیز در قالب توزیع ۳ هزار و ۴۰۰ تن علوفه و جو بین عشایر پرداخت شد.
وی گفت: علوفه توزیع شده علوفه مورد نیاز ۲ هزار و ۵۰۰ راس بره، ۷۵ نفر شتر و ۱۳ هزار و ۵۰۰ راس دام داشتی را تامین کرد.
نبوی فر افزود: با اجرای طرح مزبور تولید گوشت عشایر منطقه از ۷۰۰ تن در سال به یک هزار تن افزایش یافت.
وی اظهار کرد: مطالعه ۲ بند خاکی در منطقه ذوالفرخ و شند در بخش روداب سبزوار نیز به پایان رسید که با تخصیص اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز می شود.
وی گفت: با پیگیری های انجام شده امسال یک پایگاه بهداشتی و درمانی در منطقه عشایری چاه تلخ بخش رواب سبزوار احداث می شود که با راه اندازی آن عشایر منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز بهره مند می شوند.
نبوی فر ادامه داد: همچنین در راستای ارائه خدمات به عشایر ۳۰ میلیون ریال تسهیلات برای تامین سم مورد نیاز پاکسازی و ضد عفونی محل های نگهداری دام پرداخت شد.
عشایر غرب خراسان رضوی با ۶۱۵ خانوار، ۷۰ هزار راس دام سبک، سه هزار و ۶۰۰ نفر شتر در سه شهرستان سبزوار، خوشاب و داورزن ساکن هستند./سبزوار- ایرنا

 

https://telegram.me/davarzannews
https://telegram.me/davarzannews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.