شوراها ،مکان حضور چهره های انقلابی ومؤمن و شایسته است

داورزن نیوز؛امام جمعه داورزن در خطبه نماز جمعه شهرستان که در محل هیئت علی اصغری این شهر برگزار شد با اشاره به موضوع انتخابات اظهار داشت:هرکسی برای شورای شهر وروستاها ، چه جوان ،چه مسن در خود توان خدمت به اسلام ،شهدا ومسیراهلبیت (ع) و ولایت مطلقه فقیه وانقلاب اسلامی وملت را می بیند، برای ثبت نام برود که شوراها ،مکان حضور چهره های انقلابی ومؤمن و شایسته وهمسو با قرآن ،اهلبیت (ع) و ولایت مطلقه فقیه است و در واقع نماینده ملت هستند نه دیگران تامشکلات مردم را حل کنند.

حجت الاسلام محمود مداحی در ادامه فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت و افزود:در بهار طبیعت ،گل ها شکفته وسبزه ها می رویند وهمه موجودات اظهار شادمانی دارند،انسان هم شکفته وشاداب می شود وباید روزی نو را شروع کند وخطاهای گذشته را جبران نماید.

وی افزود:ایام فروردین به شرط گناه نکردن برای همه عید است ،ایام صله رحم وهدیه بردن برای اقوام ،دوستان و آشنایان است واینکه کینه وبغض، در دلی نباشد ، ومسلمان ومؤمن خیر وخوبی همگان را بخواهد.

خطیب جمعه داورزن روز ملی شدن نفت در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ را یادآور شد و گفت:زمانی که اولین چاه نفت درایران در بیش از ۱۰۰ سال قبل در منطقه مسجد سلیمان در خوزستان ،توسط یک شرکت انگلیسی کشف شد،دولت وقت ایران ،هیچ آگاهی و درکی از این اتفاق مهم نداشت ،اما کاشفان آن (انگلیس) به خوبی می دانستند به چه ثروتی سرشار درایران دست یافته اند وپایه های استعمار خود درایران را باقراردادهای استثماری استخراج وتولید و فروش نفت خام ایران ،مستحکم کردند که کشورهای مختلف ، به خصوص روسیه ،انگلیس و امریکابا پیشنهاد هایی به دولت ایران ،خواستار کسب امتیاز نفتی بودند.

وی افزود:در تیر ۱۳۲۹ در دوره مجلس شانزدهم ،مجلس شورای ملی ،کمیسیون رسیدگی به لایحه نفت تشکیل شد وهمین کمیسیون ، پیشنهاد ملی شدن صنعت نفت را در اسفند ۱۳۲۹ به مجلس ارائه کرد. و آیه الله کاشانی بر حفظ ذخائر نفتی ، تأکید داشت ودراین راه مبارزات بسیاری انجام داد تادر ۸ دی ۱۳۲۹ به دعوت آیه الله کاشانی وسایر گروه های سیاسی در میدان بهارستان اجتماع عظیم شکل گرفت وقطعنامه ای صادر شد که در آن ملی شدن صنعت نفت خواسته کلیه طبقات ملت ایران قلمداد شد.

به دنبال آیه الله کاشانی ،عده دیگری از علما ومراجع تقلید با صدور بیانیه هایی ، ضمن تجلیل از ایشان ،نظر آقای کاشانی را درمورد ملی شدن صنعت نفت ،تأیید کردند وبه پشتوانه همین تلاش بی دریغ مردم وعلماء بود که لایحه ملی شدن صنعت نفت در ۲۹/۱۲/۱۳۲۹ در مجلس سنا به تصویبرسید. نقش آیه الله کاشانی نقش اصلی واساسی بود واگرحمایت وتلاش او نبود نفت ملی نمی گردید.

امام جمعه داورزن در ادامه سخنان نماز جمعه بیان داشت:از مباحث مهم اسلامی ،بحث انفاق وسخاوت  ومعروف وعمل بسیار پسندیده است وانفاق کنندگان مقامی بس والا وارزشمند در نزد خداوند متعال دارند.

وی گفت:انفاق دراسلام دودسته است  انفاق واجب مانند ،خمس،زکات،نذورات و انفاق مستحب شامل زکات مستحب،افطاری،کمک به محرومان ویتیمان ومعلولان و ولیمه درعروسی ، پس از حج ،ختنه سوری ،پس از خرید خانه و وقف کار خیرو  کمک به ساخت صحن ها وترمیم عتبات عالیات عراق وسوریه از مصادیق انفاقات مستحب وماندگار است

وی افزود:انفاق کردن مال وجان ،دوستی خدا وترک انفاق هلاکت ونابودی را به همراه دارد و ارزش وجایگاه انفاق انقدر بالااست که در قرآن کریم بیش از ۸۰ آیه به آن پرداخته است وخداوند متعال انفاق را از صفات و ویژگی های بارز و آشکار متقین می داند.

وی ادامه داد:صدقه ،شیطان را کمر شکن می کند و مزد وپاداش خداوند رابه همراه دارد و بنابر این  سال نو فرا می رسد وهمه انفاقات روبروی ما است تا در مسابقه انفاق،ملت ما نسبت به هم وطن محروم ، یتیم ،معلول ومریض به قله پیروزی انشاء الله برسند واز اسراف وتبذیر درخوردنی ها ،نوشیدنیها ،پوشیدنی ها ،لوازم زندگی، پرهیز کنند وانصاف وقناعت کنند وبخشی از مال و وجود خود را در جهت فقر زدایی وضعف زدایی و جهیزیه وعروسی وکمک به ایتام ومحروم ها هزینه نمایند.وبرادران و خواهران سعی نمایند با انجام کارهای خداپسندانه ،انفاق در گفتار ورفتار وتربیت نسل پاک تلاش کنند واینکه در ایام سال جدید همه اقوام ، دوستان به دید وبازدید بروند وبرخی از انجام گناه مثل ،قمار،اسراف،دروغ،غیبت،موسیقی خلاف ورقص مختلط وشراب پرهیز کنند . 

حجت الاسلام مداحی در اخرین خطبه نماز جمعه سال۱۳۹۵  با تبریک ۲۰ جمادی الثانی شب ولادت حضرت زهرا س و روز زن است  و حضرت فاطمه (س) زنی است که خداوند متعال نسل وذریه پیامبر اکرم (ص)  در ایشان واز نسل او امامانی درامت قرار داد که پس از پایان یافتن وحی او،جانشینانش در روی زمین باشند.

وی افزود:فاطمه زهرا س در سه مقطع دختری،همسری، مادری ،الگوی تمام عیار همه دختران ، زنان ومادران است که اگر می خواهند به رحمت الهی برسند باید در همه شئونات پیرو فاطمه باشند وحتی الگو برای مردان است وامام زمان ع فرمود: مادرم زهراس الگوبرای من حجت خدااست. وبخاطر تجلیل از مقام فاطمه الزهرا س  والگو برداری جامعه اسلامی بویژه زنان ودختران از آن حضرت ، روز ولادت آن بزرگوار را روز زن نامیدند.وجامعه باید بداند که بد حجابها،برخی زنان ودختران بی حیاء وبرخی مردان وپسران بی غیرت از حضرت زهرا س الگو نگرفته اند وقطعا حضرت زهرا س آنان را شفاعت نخواهد کرد مگر اینکه توبه کنند.                

 

1 دیدگاه برای «شوراها ،مکان حضور چهره های انقلابی ومؤمن و شایسته است»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کدامنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.